Medland – Kilometry bajecznego wybrzeża, zatoczki i klify, wymarzona pogoda i komfortowy dom z widokiem na niezwykły krajobraz. Trzy regiony nad Morzem Śródziemnym, gdzie życie płynie wolno, a każdy dzień to nowe wrażenia. Wszystkie w zasięgu możliwości.

Możliwość komentowania Medland – Kilometry bajecznego wybrzeża, zatoczki i klify, wymarzona pogoda i komfortowy dom z widokiem na niezwykły krajobraz. Trzy regiony nad Morzem Śródziemnym, gdzie życie płynie wolno, a każdy dzień to nowe wrażenia. Wszystkie w zasięgu możliwości. została wyłączona Bez kategorii, Hotele, New

Costa Blanca, Costa Cálida i Costa del Sol to jedne z najbardziej popularnych kierunków wypoczynku w Hiszpanii. To także szansa na życiową inwestycję, która może przynieść wiele korzyści i satysfakcji. Decyzja o kupnie nieruchomości za granicą może wydawać się trudna, jeśli się nie wie od czego zacząć. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmują się sprzedażą nieruchomości od lat, a ich wieloletnie doświadczenie i doskonałe wyniki gwarantują obsługę na najwyższym poziomie. Agencja Medland stawia na jakość usług. Specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego, położonych w ponad 300 lokalizacjach na malowniczym wybrzeżu Morza Śródziemnego. W swojej ofercie ma zarówno apartamenty z basenami, jak i luksusowe wille z widokiem na morze, góry czy klify. Profesjonalizm i indywidualne podejście agentów firmy Medland sprawiają, że z pozoru skomplikowany proces zakupu nieruchomości staje się przyjemny i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Na stronie www.medlandhiszpania.pl znajdziemy bogatą ofertę nieruchomości w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w basenie Morza Śródziemnego. Każdy z apartamentów i domów jest dokładnie opisany i wzbogacony zdjęciami. Zobaczymy tu nowoczesne nieruchomości między innymi w takich miejscach jak Alicante, Malaga, Estepona, Altea, Torrevieja czy Benidorm. Intuicyjna i prosta wyszukiwarka ułatwi dopasowanie nieruchomości do preferencji klienta. Widok na morze czy urocze plaże z zatoczkami? A może wspaniały górski krajobraz, który można podziwiać z przestronnego tarasu? Każda propozycja jest wyjątkowa i warta dłuższej uwagi. Aby jeszcze bardziej ułatwić klientowi podjęcie decyzji, firma Medland proponuje przesłanie pakietu hiszpańskich przewodników, które zawierają informacje na temat procesu kupna nieruchomości w Hiszpanii czy atrakcji w danym regionie. Najważniejszym krokiem jest kontakt z firmą Medland. Potem jest już dużo prościej, bo klient trafia pod opiekę niezwykle pomocnych i profesjonalnych agentów.

Firma Medland skupia się na kompleksowej obsłudze, począwszy od rozmów on-line, które pomagają sprecyzować oczekiwania klienta, po odbiór kluczy od dewelopera. Pracownicy przekazują wszelkie informacje, aby klient mógł samodzielnie podjąć świadomą decyzję o zakupie konkretnej nieruchomości. Dla maksymalnego komfortu od pierwszego dnia jest on objęty luksusowa opieką, nie tylko w zakresie formalnym, ale także może liczyć na pomoc np. w transferze z lotniska czy zakwaterowaniu. Jeśli nie dysponuje większą ilością wolnego czasu – może spędzić w Hiszpanii jedynie kilka dni niezbędnych na odwiedzenie wybranych nieruchomości oraz podpisanie dokumentów. Resztą zajmują się prawnicy współpracujący z firmą Medland. W dobie internetu większość informacji można przekazać nie wychodząc z domu, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a jednocześnie utrzymywać stały kontakt z agentami.

Bożena Jangrot
bozena.jangrot@medlandspain.com

Rozmowa z Bożeną Jangrot i Urszulą Stachowiak – Agentkami Nieruchomości w firmie Medland Hiszpania.

Większość pragnie łączyć obie opcje. Kiedy w Polsce jest jesień czy zima, chcą spędzić ten czas w słonecznej Hiszpanii. Z kolei sezon wiosenno – letni przynosi największe zyski, amatorów wysokich temperatur nie brakuje i chętnie spędzają wakacje w gorącym klimacie. Warto zaznaczyć, że firma Medland zajmuje się jedynie sprzedażą, ale nie oznacza to, że po zakupie nieruchomości zostawiamy klienta bez pomocy. Współpracujemy ze sprawdzoną agencją, która specjalizuje się w pośrednictwie wynajmu i zajmuje się obsługą turystów przez cały sezon, a także poza nim. Z naszego doświadczenia wynika, że młodsi klienci częściej kupują nieruchomości z myślą o wynajmie, chcą inwestować i zarabiać pieniądze. To pewny zysk, który z czasem pozwoli np. na zakup kolejnego domu czy apartamentu. Korzystną opcją jest także wzięcie kredytu na część potrzebnej kwoty. W Hiszpanii jest to dość prosty proces, posiadając 50% wartości nieruchomości, resztę można dokredytować na bardzo korzystnych warunkach. Firma Medland oferuje pomoc osobom zainteresowanym wzięciem kredytu, wielu klientów korzysta z tej opcji.

Kupno nieruchomości za granicą wymaga znajomości przepisów, wypełniania sporej ilości dokumentów i dodatkowych kosztów. Na jakim etapie można liczyć na pomoc Agencji Nieruchomości Medland?
– Zakup nieruchomości w Hiszpanii daje ogrom możliwości. Miłośnicy słońca i bajecznych plaż mogą kupić apartament lub dom i cieszyć się tym niesamowitym miejscem każdego dnia. Inni chcą inwestować i osiągać regularne zyski z wynajmu. Których klientów zgłasza się do Państwa agencji więcej?

Urszula Stachowiak
urszula.stachowiak@medlandspain.com

Od samego początku bierzemy klienta pod swoje skrzydła. Zaczynamy od rozmów, które precyzują oczekiwania klienta, zbieramy dokładne informacje, aby następnie móc stworzyć najlepszą ofertę. Zanim klient przyleci do Hiszpanii osobiście, mamy już wybrane konkretne nieruchomości. Następnie, już na miejscu, przedstawiamy mu domy i apartamenty najbardziej dopasowane do jego oczekiwań. W momencie podjęcia decyzji o kupnie organizujemy spotkanie z notariuszem, któremu można zostawić upoważnienie do dalszych działań. Jest to bardzo ważne i komfortowe dla klienta, ponieważ wszystko odbywa się w języku polskim. Pracownicy kancelarii odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wypełnić dokumenty. Zostawione upoważnienie gwarantuje klientowi dopięcie formalności bez konieczności osobistego udziału. Klient potrzebuje jedynie kilku dni w Hiszpanii, aby załatwić niezbędne formalności. Tak naprawdę może zajmować się swoimi sprawami w Polsce i przylecieć jedynie po odbiór kluczy, a jeśli jest to niemożliwe – firma Medland robi to w jego imieniu i sprawuje opiekę nad nieruchomością do czasu przylotu właściciela.

– W ofercie Agencji Medland znajdziemy bardzo szeroką ofertę luksusowych apartamentów, willi i bliźniaków. W zależności od preferencji – klient może znaleźć tu nieruchomość przy plaży, z widokiem na skały czy blisko centrum miasta. Z jakimi kosztami należy się liczyć przy zakupie wymarzonego domu?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że firma Medland ma w ofercie wyłącznie nowe nieruchomości w stanie deweloperskim. Ciekawostką jest fakt, że hiszpańskie firmy deweloperskie, które są biznesami rodzinnymi, oddają lokale w wysokim standardzie. Inaczej niż w Polsce, stan deweloperski w Hiszpanii oznacza wykończone ściany i podłogi, założone wszelkie instalacje, a nawet zabudowę przestronnych szaf czy mebli kuchennych. Brakuje jedynie sprzętu AGD i mebli, z uwagi na to, że każdy z klientów ma indywidualny styl urządzenia swojego domu. Oczywiście nasza firma również w tym wspiera klienta, nawet z dowozem zakupionych mebli. W zależności od lokalizacji ceny nieruchomości różnią się, oscylują w granicach od 200 tysięcy nawet do kilku milionów euro. Do tego trzeba doliczyć ok. 14% dodatkowych kosztów jak podatki i obsługa kancelarii prawniczej. Natomiast usługi oferowane przez firmę Medland są darmowe. Na życzenie klienta kontaktujemy go z profesjonalnym projektantem wnętrz, który może zająć się kompleksowym wyposażeniem mieszkania czy domu. Istotne jest, aby klient współpracował z jedną agencją nieruchomości. Podpisywanie umów z wieloma firmami powoduje ogromny i niepotrzebny chaos, takiego podejścia raczej się w Hiszpanii nie praktykuje. Firma Medland ma bardzo mocną pozycję na rynku nieruchomości. Istnieje od roku 2013 i jest liderem w tym obszarze, z firmą macierzystą rozpoczętą w roku 1998. Nasza oferta zawiera wszystkie dostępne nieruchomości na Costa Blanca, Costa del Sol i Costa Cálida. Do każdej transakcji podchodzimy z najwyższym profesjonalizmem, jesteśmy sprawdzoną i uznaną firmą.
Hiszpania jest niewątpliwie pięknym i atrakcyjnym krajem, ale decydując się na zakup nieruchomości trzeba mieć również wiedzę na temat gospodarki, infrastruktury czy bezpieczeństwa. Jak wygląda codzienne życie w oferowanych przez firmę Medland regionach?

Głównymi atutami tego kraju, a zwłaszcza wybrzeża, jest oczywiście piękna pogoda i dostęp do morza. Spacer po plaży po ciężkim dniu jest niezwykle relaksujący. Do tego wspaniała śródziemnomorska kuchnia, zdrowa i niepowtarzalna. Krajobrazy zapierają dech w piersiach, architektura i zabytki opowiadają fascynującą historię. Poza tym uśmiechnięci mieszkańcy różnych narodowości tworzą niezwykły klimat otwartości i przyjaźni. Nawet jeśli nie mówimy po hiszpańsku, dzięki życzliwości mieszkańców damy sobie radę. Jeśli chodzi o infrastrukturę, drogi są bardzo dobre, komunikacja między miastami bez zarzutu, nie ma dużych korków, lotniska są świetnie skomunikowane, znajdują się blisko miast. Wielu klientów pyta nas o bezpieczeństwo. Trzeba podkreślić, że nieruchomości, które mamy w ofercie, znajdują się w atrakcyjnych, ale też bezpiecznych lokalizacjach, wiele z nich znajduje się na strzeżonych osiedlach. Ponadto w każdej nieruchomości można zamontować system alarmowy i monitorować posesję przez specjalną aplikację. Życie w Hiszpanii jest niezwykłe. Swoje miejsce znajdą tu ci, którzy lubią zabawę i muzykę, a także miłośnicy relaksu i nieprzeciętnej natury. Hiszpanią można się nie tylko zachwycić, można się w niej zakochać!
Bożena Jangrot
Sales Department
bozena.jangrot@medlandspain.com

www.medlandhiszpania.pl
Tel. +48 22 153 02 82

Medland Spain
Paseo del Prado, 7 · 03184 Torrevieja
Alicante · SPAIN
www.medlandspain.com

Comments are closed.