Stare Łazienki – wyjątkowy relaks w Nałęczowie

Możliwość komentowania Stare Łazienki – wyjątkowy relaks w Nałęczowie została wyłączona Fitness, New, Rehabilitacja

Wyjątkowy mikroklimat, samoczynnie obniżający ciśnienie, źródła wód mineralnych oraz profesjonalne usługi lecznicze i SPA sprawiają, że Nałęczów jest doskonałym miejscem dla osób poszukujących atrakcyjnego wypoczynku z troską o zdrowie. Na tle obiektów uzdrowiskowych, zlokalizowanych w przepięknym Parku Zdrojowym, wyróżniają się Stare Łazienki – nałęczowski zabytek, któremu dzisiejszy właściciel przywrócił dawną popularność i nieoceniony urok.

Stare Łazienki i ławeczka Bolesława Prusa

Początki uzdrowiska w Nałęczowie, sięgają końca XVIII wieku. Cierpiący na podagrę Antoni Małachowski, jeden z rodu właścicieli miejscowych dóbr, szukał wówczas lekarstwa na często powtarzające się zapalenia stawów. W ukojeniu schorzeń zbawienne okazało się lecznicze działanie nałęczowskich wód. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wodolecznictwem, rodzina Małachowskich na początku XIX wieku zainicjowała budowę Starych Łazienek, gdzie znajdowało się jedno z trzech nałęczowskich źródeł.

Budynek przez lata pełnił funkcję sanatorium i zakładu przyrodniczego, stając się też wizytówką Nałęczowa. Bywali tu i tworzyli m.in. Ignacy Jan Paderewski, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski czy Bolesław Prus, przy którego postaci odlanej z brązu mogą posiedzieć kuracjusze na słynnej ławeczce w Parku Zdrojowym.

Najpiękniejszy zabytek Nałęczowa

Stare Łazienki wpisano do rejestru zabytków w 1957 roku. Obecnie znajduje się tu kameralny i elegancki hotel uzdrowiskowy Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” SA o wysokim standardzie, którego remont zakończono w 2019 roku. Przestronne pokoje z łazienkami urządzono nowocześnie, zachowując jednak nawiązania do stylu klasycystycznego, w którym powstał budynek. Wnętrza z licznymi sztukateriami, kolumienkami oraz dekoracyjnymi stropami odnowione zostały pod opieką konserwatora zabytków. W obiekcie znajduje się również elegancka sala jadalniana, w której serwowane są posiłki.

Z troską o detale renowacji poddana została również fasada budynku – imponująca elewacja dwukondygnacyjnego budynku z piętrową wieżą zwieńczoną kopułą. Dzięki zabiegom Uzdrowiska, Stare Łazienki znów stały się najpiękniejszym budynkiem Nałęczowa, których komfort doceniają goście przybywający na pobyty wypoczynkowe i SPA.

Świąteczny wypoczynek

Stare Łazienki w Nałęczowie to niezwykła destynacja na świąteczny wypoczynek, z dala od trosk i domowych obowiązków. Goście będą mogli nie tylko wziąć udział w uroczystej Wieczerzy Wigilijnej i szampańskiej Zabawie Sylwestrowej, ale przez cały okres świąteczny do ich dyspozycji będą gabinety SPA, które pomogą w lepszym nastroju wkroczyć w nowy rok.

Podczas 10-dniowego pobytu świąteczno-noworocznego na gości czeka aż 18 zabiegów odnowy biologicznej oraz dodatkowo masaże i zabiegi pielęgnacyjne, a także moc zabawy dla całej rodziny w Kompleksie Wodnym Atrium.

Relaks i SPA

Pobyt w Starych Łazienkach to bowiem przede wszystkim głęboki relaks SPA, któremu sprzyja prozdrowotny mikroklimat, cisza i spokój, otaczające obiekt. Pielęgnacja twarzy i ciała, wykonywana z użyciem produktów luksusowej marki kosmetycznej, skupiona jest wokół profilaktyki anty-aging, oznaczającej nie tylko odmłodzenie skóry, ale także troskę o jej zdrową kondycję. Oferta SPA Nałęczów jest bardzo szeroka – z pewnością każdy wybierze z niej coś dla siebie. Zabiegi nawilżające i ujędrniające, liftingujące i poprawiające owal twarzy, programy likwidujące oznaki zmęczenia, problemy naczyniowe czy trądzikowe. Wysokiej jakości sprzęt najnowszej generacji pomoże wymodelować sylwetkę, zlikwidować cellulit czy usunąć martwy naskórek.

Na uwagę zasługują także zabiegi odnowy biologicznej z zakresu ciepło- i elektrolecznictwa. Specjalnością Uzdrowiska Nałęczów jest hydroterapia, czyli wodolecznictwo, polegające na terapeutycznym zastosowaniu wody ciepłej lub zimnej, w postaci kąpieli, polewań czy natrysków. W trakcie kilkudniowego pobytu dużą popularnością cieszą się również masaże oraz rytuały na całe ciało, zapewniające błogi relaks i pielęgnację przy aromaterapii naturalnymi olejkami. Podczas relaksu w Uzdrowisku Nałęczów goście mają możliwość również zadbać o dłonie i stopy, a także włosy.

W salonach kosmetycznych SPA Nałęczów łączone są spektakularne efekty z głębokim relaksem i przyjemnością, odczuwaną podczas zabiegów, nowoczesność z siłą natury, trendy z wiedzą i doświadczeniem zaangażowanego personelu.

Wszystkie pobyty SPA i hotelowe od niedzieli do piątku, z noclegiem w Starych Łazienkach dostępne są z 15% rabatem aż do 22 grudnia 2023 r.

Dla zdrowia bez względu na wiek

Uzdrowisko dawno przestało być zarezerwowane tylko dla seniorów. Dziś pobyt w uzdrowisku coraz częściej doceniają także młodzi ludzie, nie tylko ze względu na bogatą ofertę SPA. Osoby, które siedzący tryb życia wpędza w kłopoty z kręgosłupem, apatię i zniechęcenie, chętnie korzystają tu z profesjonalnej rehabilitacji ortopedycznej z komfortowym noclegiem właśnie w Starych Łazienkach. Indywidualny program rehabilitacyjny zalecany osobom z zespołami przeciążeniowymi, dolegliwościami bólowymi oraz osobom ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, uzupełniają zabiegi lecznicze z bogatej bazy zabiegów rehabilitacji ruchowej, fizyko- i balneoterapii. Rehabilitacja narządu ruchu w Uzdrowisku Nałęczów to niezwykła szansa dla na powrót do zdrowia i sprawności.

Wszystkie pobyty rehabilitacyjne od niedzieli do piątku, z noclegiem w Starych Łazienkach dostępne są z 15% rabatem aż do 22 grudnia 2023 r.

Kompleks Wodny Atrium

Zaledwie 100 m dzieli Stare Łazienki od Kompleksu Wodnego Atrium – kolejnego miejsce cieszącego się niesłychaną popularnością wśród gości nałęczowskiego kurortu. Basen Aquatonic z torami do pływania oraz sztuczną rzeką, jacuzzi, łóżka bąbelkowe i ławeczki perełkowe oraz kompleks saun to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla wszystkich gości, również rodzin z dziećmi. Wyjątkowym elementem Atrium jest jedyny w Polsce basen białej glinki, sprowadzanej specjalnie na potrzeby zabiegów z Grecji. Biała glinka najczęściej wykorzystywana jest w zabiegach kosmetycznych twarzy. Poprawia wygląd skóry i wygładza ją, sprawia, że staje się aksamitna w dotyku. W Nałęczowie można jednak zastosować ten zabieg na całe ciało.

W kompleksie znajduje się także Klub Atrium, gdzie na gości czekają smaczne przekąski i desery, a wieczorami urozmaicona oferta drinków i lokalnych browarów. Tu każdego dnia odbywają się także wieczory taneczne z muzyką na żywo, z których korzystają spragnieni rozrywki goście Starych Łazienek.

W sercu Parku Zdrojowego

Park Zdrojowy, w którego centrum znajdują się Stare Łazienki, to ulubione miejsce gości o każdej porze roku. Stąd wyruszyć można na jedną z tras nordic walking i podziwiać zarówno leśne, jak i miejskie tereny Nałęczowa z zabytkowymi willami, przypominającymi o 200 letniej historii uzdrowiska.

Turyści preferujący aktywny wypoczynek mogą skorzystać z zimowej oferty ośrodków narciarskich w Rąblowie, Kazimierzu Dolnym i Parchatce, znajdujących się nieopodal Nałęczowa. Nałęczów to doskonała baza wypadowa do dalszych wycieczek krajoznawczych. Do programu zwiedzania należy koniecznie wpisać perły polskiego renesansu – Kazimierz Dolny czy Zamość, a także Puławy, Wąwolnicę, Wojciechów, Janowiec czy Kozłówkę. Zaledwie o 30 km oddalony jest także Lublin – stolica województwa, a nieco dalej znajduje się Sandomierz – piękne miasto królewskie na siedmiu wzgórzach. Wycieczki w okolice Nałęczowa organizuje Uzdrowiskowe Biuro Usług Turystycznych, które zaprasza na jednodniowe / półdniowe wycieczki turystyczne do najbardziej popularnych miejscowości Krainy Lessowych Wąwozów, jak określana jest zachodnia część Lubelszczyzny, nawiązująca do największego w Europie skupiska lessowych wąwozów.

Cały Nałęczów natomiast zaprojektowano według koncepcji miasta ogrodu. W tzw. Niecce Nałęczowskiej kumuluje się pozytywny wpływ czynników środowiskowych: lokalnych rzek Bochotniczanki i Bystrej, tutejszych gleb lessowych, bujnej zieleni zabytkowego parku. Każdy pobyt – dłuższy czy zaledwie weekendowy – jest więc tu korzystny dla zdrowia.

Comments are closed.