Nadmorska lokalizacja gwarancją przyjemności i zysku

Możliwość komentowania Nadmorska lokalizacja gwarancją przyjemności i zysku została wyłączona Biznes, Hotele, New

Aż 7 na 10 mieszkań jest kupowanych jako inwestycje – tak wynika z raportu NBP. Jakie oferty są najbardziej pożądane? Luksusowe apartamenty w wyjątkowych lokalizacjach, które oznaczają największe profity.

W obecnych czasach inwestorzy dostrzegają, że to nieruchomości gwarantują dziś najpewniejszą lokatę kapitału. Najchętniej sięgają po apartamenty w wysokim standardzie, unikalnej przestrzeni i wyjątkowej lokalizacji.

– Według naszych prognoz rynek nieruchomości luksusowych będzie się kurczył, ponieważ kończą się atrakcyjne działki, ale i deweloperzy z coraz większą ostrożnością wprowadzają nowe produkty. To dlatego tzw. klienci gotówkowi inwestują w luksusowe, nadmorskie apartamenty – mówi Jarosław Bator, prezes NDI Development. – Niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży dwa nadmorskie projekty w Gdańsku – Rezydencją Merwede oraz Jagiellońską 13 i wyraźnie obserwujemy trend lokowania środków we właśnie takich inwestycjach nad morzem.

Taras z morskim pejzażem

Rezydencja Merwede powstaje 10 metrów od plaży w Gdańsku Brzeźnie. Nieopodal jest Park Brzeźnieński, Park Reagana i molo. Dalej Sopot oraz Gdynia. Nieruchomość zostanie oddana do użytku już w I kwartale 2024 roku.

– Merwede to absolutny diament na rynku. Aby to dostrzec, wystarczy sobie wyobrazić luksusowy apartament z własnym, przestronnym tarasem, z którego rozpościera się widok na Zatokę Gdańską. W dodatku na parterze rezydencji znajduje się recepcja, która na życzenie zamówi usługę sprzątania, przekaże gościom klucze lub zaniesie walizki. Do dyspozycji jest też kącik wypoczynkowy czy zieleni patio – wylicza Bartłomiej Oset, wiceprezes NDI Development. – Trudno się dziwić, że inwestorzy w takich ofertach widzą wymarzony „second home” lub dochodowe apartamenty pod najem krótkoterminowy.

Jak wskazują eksperci, popularnością cieszą się również nadmorskie oferty, zaprojektowane pod najem długoterminowy. Przykładem takiej nieruchomości jest Jagiellońska 13 w Gdańsku, która znajduje się 900 metrów od plaży, tuż przy Parku Reagana, a jednocześnie blisko basenu, kortów tenisowych, siłowni, szkół, przedszkoli i biznesowego centrum miasta.

Comments are closed.