Fryzjerskie trendy

Możliwość komentowania Fryzjerskie trendy została wyłączona Fryzjerstwo, Moda, New

Co nowego w cięciach, koloryzacji i pielęgnacji?
Dbałość o styl i kondycję naszych włosów podobnie jak moda, ewoluuje i podlega nowym trendom. Co przyniesie nam lato 2022 spytaliśmy fryzjera z Hair Republic Warsaw / Powiśle.

Michał Urbaniak:
Krótkie włosy to według Michała hit tego sezonu. Współczesna fryzura ma wręcz nadawać życiu nowego tempa. Motywem przewodnim jest po pierwsze wygoda. Przypomnijmy, że to Antoni Cieplikowski wyzwolił kobiety od ciężkich, długich włosów, a my obecnie pracujący fryzjerzy dodajemy im tylko dynamiki. Po drugie, 2022 rok to czas odwagi i współczesna fryzura ma dodawać kobiecie (i mężczyźnie) właśnie pewności siebie i wspomnianej odwagi na wielu płaszczyznach życia. Po trzecie, trendy fryzura 2022 roku służy do akcentowania kobiecości, a u odważnych mężczyzn dochodzi do zatarcia granicy pomiędzy damską a męską fryzurą – nawet w świecie sportu obserwujemy ten trend. Znane kobiety, które są dla mnie inspiracją tego sezonu i noszą krótkie włosy, to chociażby Tilda Swinton, Kasia Zielińska czy Danuta Stenka.
„W koloryzacji będzie dominował mono‑kolor. Kolorami sezonu będą głęboka czekolada i kolory natury, liści, jesieni oraz naturalnego słowiańskiego blondu” – wyjaśnia Michał Urbaniak. „Jeżeli chodzi o pielęgnację, staje się ona coraz bardziej świadoma i taka, która nie obciąża włosów. Poza tym współczesna pielęgnacja musi być szybka, to znaczy nie czasochłonna, dlatego hitem sezonu będą odżywki bez spłukiwania. Pamiętajmy, że zasada doboru szamponu do skóry głowy i dalszej pielęgnacji do włosów i w tym sezonie pozostaje aktualna”.

Comments are closed.