Nieruchomości w Dubaju

Możliwość komentowania Nieruchomości w Dubaju została wyłączona Biznes, New

Gdy tylko otwarto międzynarodowe granice po światowych lockdownach, zamożni inwestorzy mogli na własne oczy przekonać się o wysokiej jakości życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W rezultacie doprowadziło to do wzrostu sprzedaży elitarnych i drogich mieszkań. Rynek nieruchomości w Dubaju okazał się niezwykle odporny podczas pandemii, a ponad 84 procent specjalistów z branży nieruchomości spodziewa się, że ceny na rynku nieruchomości w Dubaju wzrosną w przyszłości. Rozwój Dubaju w ciągu ostatnich lat, innowacyjność, Expo 2020 oraz wzrost popytu na nieruchomości zarówno w regionie, jak i na arenie międzynarodowej sprawił że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Dziś wielu inwestorów obserwujących rynek w Dubaju zastanawia się, czy warto zainwestować właśnie teraz? Odpowiedź brzmi: tak. Przy inwestowaniu w nieruchomości premium czekanie może tylko zaszkodzić. W tym segmencie notuje się stabilny wzrost cen, a jednocześnie spodziewany jest również niedobór propozycji w najbardziej pożądanych lokalizacjach jak Dubai Marina, JBR, Blue Waters, Palm Jumeirah czy Downtown. Dodatkowym plusem jest na pewno fakt że w momencie zakupu nieruchomości za powyżej 2,000,000 AED (dirham) możemy ubiegać się o wizę inwestora, co pozwala nam założyć konto w banku oraz czerpać nieoprocentowane zyski z inwestycji (możemy również zakupić nieruchomość za 750,000 AED i otrzymać wizę na 3 lata). 

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie nieruchomości w Dubaju to znalezienie odpowiedniego agenta, który przeprowadzi nas przez całą transakcję. W Dubaju agent nie jest odpowiedzialny tylko za doradztwo w sprawie nieruchomości, odpowiada on również za przeprowadzenie całej transakcji. Każda osoba dowolnej narodowości, mieszkająca zagranicą lub w ZEA, może zakupić nieruchomość na terenie Dubaju. Nie musimy posiadać żadnego zezwolenia na pobyt ani podobnego pozwolenia na zakup nieruchomości. Klienci maja możliwość zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego, gdzie dużym plusem zakupu z rynku pierwotnego jest fakt, iż deweloperzy często oferują nam dogodny plan spłaty, przeważnie od 2 do 5 lat. Warto także nadmienić ze do zakupu nieruchomości potrzebujemy tylko paszport, oraz że akceptowane są płatności w krypotowalutach.

Aktualnie bardzo popularnym projektem w Dubaju jest Damac Lagoons, gdzie niedaleko od centrum miasta deweloper tworzy dla nas prawdziwy raj łączący 8 europejskich miast w jednym miejscu. Ten ekskluzywny projekt składający się z licznych willi i domów, odzwierciedli wspaniały styl życia Maroka, Malty, Santorini, Wenecji, Andaluzji, Riwiery Francuskiej, Portofino oraz Costa Bravy, a wszystkie klastery połączone zostaną krystaliczna laguna. Ceny od 1,590,000 AED 

Marta Malak

U SQUARE Real Estate 

www.usquare.ae

Info@usquare.ae

Kontakt : +971554032795

Comments are closed.