Jessie – na deszczową pogodę

Możliwość komentowania Jessie – na deszczową pogodę została wyłączona Buty, Moda, New

Pół kalosz, pół sneaker.
Jessie – kanadyjski patent na deszczową pogodę i przykład proekologicznej myśli produkcyjnej.

Wraz z premierą sezonu wiosna & lato’ 2018 w kolekcji Kamika pojawiło się kilka nowych modeli obuwia przeciwdeszczowego. Niepozornie wyglądające kalosze idealnie wpasowują się w filozofię rozwoju marki, łączącej 120-letnią tradycją ręcznego wyrobu obuwia ze stosowaniem najnowocześniejszych zdobyczy technologii w przemyśle obuwniczym. Jeśli dodać do tego aspekty takie jak bazowanie wyłącznie na lokalnych komponentach, zdolność recyklingu czy wreszcie nieszablonowy i modny design, otrzymujemy but niemal kompletny. Taki jest właśnie damski model Jessie – kanadyjski patent na deszcz i pluchę, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających fankach kaloszy.

Kandyjski Kamik znany jest w Polsce głównie z produkcji ocieplanych śniegowców na tęgie mrozy, zapewniających stopie komfort użytkowania w temperaturach spadających poniżej kilkudziesięciu stopni °C. To właśnie Kamik w swojej ofercie ma męski model Cody, odporny na temperatury dochodzące do – jak wykazały specjalistyczne testy – 74 kresek poniżej 0. Z kamikowych Alborgów (komfort do – 50 °C), jako butów do użytku w bazie, korzystali również polscy himalaiści w czasie tegorocznej próby zdobycia K2 w ramach Zimowej Narodowej Wyprawy.

O ile w Polsce – nawet w czasie najchłodniejszych miesięcy – nie ma ryzyka wystąpienia aż tak niskich temperatur, o tyle ulewne letnie i jesienne deszcze czy zimowa plucha są zjawiskiem powszechnym. Dlatego warto na taką okazję mieć w swojej szafie obuwie, które nie tylko uchroni naszą stopę przed wilgocią, ale i zapewni pełny komfort użytkowania, równocześnie atrakcyjnie się prezentując.

Takim obuwiem jest tegoroczna nowość od Kamika – wspomniany Jessie. Reklamowany przez producenta hasłem „Part rain boot, part snekaer. All comfort” przedstawiany jest jako flagowy model, łączący kanadyjską tradycję ręcznego wyrobu obuwia ze stosowaniem najnowocześniejszych technologii.

Co konkretnie wyróżnia go na tle innych kaloszy?

Cholewka została wykonana ze specjalnej, wolnej od PCV i zdolnej do 100% recyklingu gumy, zaprojektowanej zgodnie z technologią RubberHe. Dzięki temu, jest ona aż o 50% lżejsza od kauczuku pochodzenia naturalnego i 30% od kauczuku syntetycznego. W praktyce, pojedynczy kalosz w rozmiarze 38 EU i wysokości 32 centymetrów waży zaledwie 417 gramów. Zapewniając pełną wodoodporność, kauczuk pozostaje w pełni giętki i elastyczny, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Wytrzymałość materiału potwierdza fakt, iż sprawdzi się on również jako element odzieży ochronnej dla osób pracujących przy substancjach oleistych i chemicznych, mi.n. kwasach. Od środka cholewka Jessie łączy się z odprowadzającą wilgoć (mogącą powstać wskutek zapocenia) dzianiną.

Optymalne, anatomiczne dopasowanie do kobiecej stopy i wysoki stopień amortyzacji zapewnia ruchoma wkładka, wykonana z lekkiej, wtryskiwanej pianki EVA. W tylnej części jest ona wyraźnie grubsza niż w przedniej, dzięki czemu dodatkowo chroni śródstopie i piętę. Ponadto, cechuje się ona właściwościami antybakteryjnymi i eliminującymi powstawanie przykrych zapachów.

Co istotne, istnieje możliwość prania wkładki, bez utraty jej właściwości. Ostatni kluczowy element stanowi wytrzymała, antypoślizgowa podeszwa, podobnie jak cholewka wykonana wg technologii RubberHe. Choć zaprojektowana została z myślą o użytku w mieście, dzięki mocno urozmaiconemu bieżnikowi sprawdzi się również w umiarkowanie wymagającym, nierównym terenie.

Warto tu podkreślić, iż Kamik jest marką silnie dążącą do produkcji zgodnej z zasadami CSR (Corporate Social Responsibility), czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Produkcja w Kanadzie, wyłącznie z lokalnych materiałów pozyskiwanych od miejscowych dostawców, zgodna z najwyższą troską o środowisko naturalne, to tylko najbardziej oczywisty aspekt. Zarządzający marką silny nacisk kładą m.in. na kwestię recyklingu swoich produktów. Jak Kamik podaje w oficjalnych danych, w trakcie roku poddają recyklingowi ilość gumy pozwalającą na wyprodukowanie aż 175 000 par kaloszy!

O ile mocno klasyczny, stosowany i nawiązujący do tradycji, aspekt wizualny modelu Jessie jest kwestią gustu, o tyle faktycznie trudno odmówić mu cech łączących go z obuwiem stricte sneakerowym. Wygoda i komfort użytkowania, zastosowanie wytrzymałych materiałów, gumowa, stosunkowo gruba podeszwa, umożliwiająca ciche wykonywanie kolejnych kroków to cechy typowe dla „sneakersów” od strony praktycznej. Do tego dochodzi aspekt wizualny, czyli możliwość stosowania modelu Jessie w różnych stylizacjach, zarówno mniej lub bardziej casualowych, jak i sportowo – outdoorowych.

Dodatkowych informacji udziela:
Piotr Miecznik – Specjalista ds. Marketingu, Raven Spółka Jawna
tel. 12 628 51 95 wew. 1, e-mail: marketing@ravenco.eu


O producencie
KAMIK – jest kanadyjską marką z niemal 120 – letnią tradycją, oferującą obuwie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jej portfolio obejmuje zarówno specjalistyczne buty outdoorowe, eleganckie obuwie miejskie, jak również kalosze i sandały. Pełna linia produktów z grupy outdoor i lifestyle gwarantuje użytkownikom komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz ochronę w najbardziej skrajnych warunkach. Możliwe jest to dzięki bazowaniu na najlepszych jakościowo, lokalnych materiałach, stosowanych z wykorzystaniem stale rozwijanych technologii produkcyjnych – również autorskich. Aktualnie Kamik obecny jest w niemal 50 krajach na całym świecie, w tym – od 2011 roku – również w Polsce. Jego wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma  RAVEN

http://www.kamik.com

 

 

O dystrybutorze
RAVEN – powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem szesnastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w dziesięciu krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

http://www.ravenco.eu

Comments are closed.