Holistyczna podróż ku zdrowiu i energii

Możliwość komentowania Holistyczna podróż ku zdrowiu i energii została wyłączona Biznes, Hotele, New, Podróże, Zdrowie

Kiedy ciało i dusza tworzą harmonijny duet – negatywne myśli ustępują miejsca wewnętrznemu spokojowi i energii. Ten stan można osiągnąć, oddając siebie działaniu natury, gdzie woda gra główne skrzypce, a holistyczne podejście przywraca równowagę między umysłem, ciałem i duchem. Witamy w Manor House SPA – najlepszym hotelu SPA w Polsce.

Kiedy przekroczy się bramy posiadłości Manor House SPA, trzeba wziąć głęboki oddech. Krystalicznie czyste powietrze, przepiękny park z pomnikami przyrody i majestatyczne budynki zapierają dech w piersiach. Ogromny teren pełen zieleni oraz miejsc dających moc i energię jest jak magiczny ogród, w którym historia łączy się z nowoczesnością, a natura obdarza gości błogim odprężeniem. W zabytkowych murach zamku z XV wieku znaleźć można nie tylko piękną historię rodu Odrowążów, ale także luksus odpoczynku w atmosferze dostojeństwa.

Nie bez przyczyny cztero- i pięciogwiazdkowy kompleks hotelowy w sielskiej wsi Chlewiska w woj. mazowieckim otrzymał tytuł Best SPA Hotel 2023. To właśnie tutaj gościom zapewnia się niczym niezmącony spokój, najwyższą jakość usług i kompleksową odnowę biologiczną. Samo otoczenie hotelu zachwyca pięknem i dostojnością, na terenie posiadłości znajdują się rzadkie okazy drzew z wieloma skrzydlatymi mieszkańcami, ścieżki medytacji, a także zabytkowe obiekty jak XV-wieczna studnia, baszta z XVIII wieku, zabytkowe kapliczki i tajemnicze piwnice. Spacer po rozległym parku sprzyja refleksji, wsłuchaniu się w siebie i dodaje energii. Położenie hotelu z dala od zgiełku miasta daje poczucie bezpieczeństwa, gwarantuje kontakt ze wspaniałą przyrodą i aurę absolutnego spokoju. Manor House SPA stawia na luksus i komfort gości, którzy z chęcią wracają po kolejną porcję pozytywnych emocji.

Posiadłość w Chlewiskach to kompleks trzech obiektów. W jego skład wchodzi pięciogwiazdkowy hotel w Pałacu Odrowążów, gdzie znajduje się 18 luksusowych pokoi, czterogwiazdkowy hotel w Stajni Platera z XIX wieku z pokojami urządzonymi w stylu dworskim oraz czterogwiazdkowy hotel w Termach Zamkowych, gdzie do dyspozycji gości oddano 21 pokoi o klimatycznych aranżacjach. Dobra energia wita gości od samego wejścia, komfortowe wyposażenie pokoi i relaksacyjna muzyka wprowadza w stan odprężenia i przygotowuje na niezapomniane chwile. To miejsce na odpoczynek od pracy, hałasu, stresu, dzieci. W pokojach znajdują się lampy solne, antyalergiczna pościel i hipoalergiczne kosmetyki.

Manor House SPA cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na ofertę Biowitalnego SPA, bogatszą niż w innych obiektach SPA w kraju. Goście mogą skorzystać np. z Łaźni Rzymskich, w których można zapomnieć o problemach i oddać się działaniu temperatury, dźwięków, barw i cudownym właściwościom ożywionej wody. Dzięki technologii Grandera z wody eliminowane są wszelkie skażenia i zanieczyszczenia. Ta niezwykła woda znajduje się w całym kompleksie, również w bezchlorowym basenie, dzięki czemu chętnie korzystają z niego także alergicy. Dzięki swoim pierwotnym, naturalnym właściwościom, nie wysusza skóry, pielęgnuje ciało, sprawia, że skóra jest miękka. Niezwykłym miejscem są Gabinety Bioodnowy zlokalizowane w Termach Zamkowych. Tutaj nic nie znalazło się przypadkowo, każdy element wyposażenia ma znaczenie, jak choćby piramida Horusa, która wysyła strumień oczyszczającej i uzdrawiającej energii. Do aranżacji tej strefy użyto naturalnych materiałów jak kamienie, minerały, egzotyczne drewno i żywice, a całości dopełnia wszechobecna woda. W Termach Zamkowych znajduje się 11 gabinetów, a każdy z nich oferuje inne zabiegi SPA – pielęgnacyjne, orientalne, energetyczne, masaże. Ponadto można tu skorzystać z innowacyjnych terapii odmładzających w ramach programu Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®. Jest to naturalna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Od wielu lat regularnie organizowane są koncerty gongów i mis tybetańskich, które dzięki delikatnym wibracjom wprowadzają nie tylko w błogi stan relaksu, ale także masują ciało. Niesamowitym przeżyciem są nocne koncerty na misy i kamertony z mantrowaniem w basenie. Dźwięk instrumentów jest wzmocniony przez wodę, która niesie dobroczynne dla organizmu wibracje. Jedną z ciekawszych ofert hotelu jest hydroterapia. W pokojach Ofuro SPA znajdują się wanny, w których odbywają się ceremonie kąpielowe w okruchach soli, w czerwonym winie, żywiczne i mineralne. Manor House SPA słynie z innowacyjnego podejścia do człowieka i organizmu, mamy tu m.in. haloterapię z wykorzystania zdrowotnych właściwości soli, diagnostykę kwantową (analiza stanu organizmu), plazmowy system balansujący wg Keshego pomagający odzyskać wewnętrzną równowagę i muzykoterapię, która wycisza, łagodzi stres oraz wzmacnia siły. Goście mogą również wziąć udział w warsztatach poświęconych długowieczności i profilaktyce zdrowia.

W 10-hektarowym, zabytkowym parku znajduje się Witalna Wioska SPA. Inspiracją do jej stworzenia stały się słowiańskie rytuały, które pozwalają na połączenie dobrej zabawy z troską o zdrowie i harmonię z otoczeniem. Goście mogą relaksować się w drewnianych chatach z saunami, wziąć kąpiel w ruskiej bani czy beczkach polskich lub schłodzić się w beczce z zimną wodą. To nie tylko świetna okazja do przyjemnego spędzenia czasu z bliskimi lub firmowej integracji, ale także do odnowy biologicznej i wypoczynku na świeżym powietrzu. Do podniesienia sił witalnych doskonale nadaje się Ogród Medytacji, gdzie można czerpać z sił natury w Kamiennym Kręgu Mocy, Piramidzie Horusa, energetycznej spirali i labiryncie lub Ogrodzie Zen.

Ze względu na duże powierzchnie, jakimi dysponuje Manor House SPA, przygotowano także ofertę dla klientów biznesowych. Obszerne i komfortowe zaplecze pozwala na organizację konferencji, szkoleń czy spotkań firmowych. Na terenie parku natomiast z powodzeniem można urządzić gry terenowe, integracyjne zabawy i biesiadowanie w otoczeniu kojącej natury. Manor House SPA wychodzi naprzeciw osobom, które z różnych względów chcą oderwać się od codzienności i spędzić czas w luksusowym miejscu, niezakłóconym żadnymi bodźcami, dlatego też obiekt wyznaje ideę hotelu bez dzieci. Wszystkie atrakcje, zabiegi w SPA, towarzystwo dorosłych, tworzy niezapomnianą atmosferę, która pomaga osiągnąć absolutny spokój i skupić się na swoich potrzebach, a także zapomnieć o wszelkich troskach.

Niewątpliwym atutem, który jest bardzo ważny dla gości, jest kuchnia. W zabytkowych wnętrzach dania smakują wyjątkowo, a są to potrawy polskiej kuchni, dania wegańskie, uwzględniające nietolerancje pokarmowe i przygotowywane wg Diety Życia. Kucharze stawiają na jakość produktów, są one kupowane od lokalnych dostawców i ekologicznych gospodarstw. Posiłki, jak również kawa i herbata, przygotowywane są na bazie wody Grandera. Ten, kto myśli, że Manor House SPA jest skierowany jedynie do człowieka – jest w błędzie. Tutejsza stadnina jest znana z doskonałego zaplecza, można tu kupić, trenować, szkolić konia, a także zadbać o jego kondycję i zdrowie w specjalnym SPA dla koni. Do wyboru jest szereg zabiegów przywracających równowagę organizmu, masaże, ćwiczenia a nawet pensjonat, gdzie zwierzę będzie pod troskliwą i fachową opieką przez cały czas.

Liczne nagrody i wyróżnienia potwierdzają, że Manor House SPA jest od lat jednym z najlepszych tego typu obiektów. Obecnie jest Najlepszym Hotelem SPA w Polsce wg prestiżowego konkursu Perfect SPA Awards, to także laureat plebiscytu Najlepszy Holistyczny Hotel SPA, został ogłoszony Najlepszym Hotelem SPA dla Dorosłych, dla Kobiet Biznesu oraz uzyskał znak jakości VEGE i międzynarodowy certyfikat ECARF jako obiekt przyjazny weganom i alergikom.

Posiadłość w Chlewiskach wraz z rozległym, zabytkowym parkiem są wyśmienitym argumentem, aby wsłuchać się w potrzeby organizmu. Jeśli połączymy ze sobą profesjonalną obsługę, bajkowe otoczenie i bliskość natury, otrzymamy idealną receptę na regenerację ciała i spokój duszy.

Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****

Adres: ul. Czachowskiego 56

26-510 Chlewiska koło Szydłowca

www.manorhouse.pl

Comments are closed.