EST Meble: Od Pomysłu do Realizacji

Możliwość komentowania EST Meble: Od Pomysłu do Realizacji została wyłączona Biznes, Design, New

  Jakie są oczekiwania współczesnych Klientów względem wyboru umeblowania?
  Oczekiwania współczesnych Klientów są bardzo wymagające – wysoka jakość, oryginalny projekt, atrakcyjna cena i szybki termin realizacji. Klienci szczegółowo analizują oferowane meble i akcesoria, ich jakość, funkcjonalność, sposób wykończenia, oczekując idealnego wyglądu mebli przez wiele lat użytkowania. Dostęp do licznych wydawnictw prasowych, internetu i programów telewizyjnych pokazujących szereg rozwiązań i możliwości zagospodarowania przestrzeni oraz sposobów wykonania mebli, sprawia, że Klienci mają dużą wiedzę w tym zakresie.

  Firma EST Meble świadczy kompleksową obsługę – od wizualizacji po montaż mebli. Jak wyglądają poszczególne etapy pracy z Klientem?
  Współpraca z Klientem rozpoczyna się od rozmowy, aby poznać funkcjonalne, stylistyczne i kolorystyczne oczekiwania drugiej strony. Następnie przygotowujemy projekty, które obejmują również wizualizacje całych pomieszczeń, łącznie z elementami dekoracji i wykończenia ścian, elementów szklanych i metalowych. Określamy budżet inwestycji, podpisujemy umowę i wykonujemy dokumentację pomiarową pomieszczeń. Po akceptacji projektów rozpoczynamy produkcję mebli. Park maszynowy naszej firmy, własna lakiernia, oraz doświadczenie pracowników pozwala nam realizować kompleksowo całe projekty, łącznie z elementami frezowanymi i drzwiami wewnętrznymi.

  Wybór poszczególnych elementów wystroju nie jest łatwy. W naszej wyobraźni kolory i faktury mogą doskonale współgrać, a w rzeczywistości może wyglądać to zupełnie inaczej. Jak uniknąć złych wyborów ?
  Zespół EST Meble zapewnia wsparcie Klientom na każdym etapie projektu i realizacji. Eksperci służą profesjonalnym doradztwem w zakresie aranżacji wnętrz, pomagają w wyborze odpowiednich materiałów. Proponują ciekawe rozwiązania i darmową wizualizację. Dzięki temu Klient nie musi wyobrażać sobie efektu – może go po prostu zobaczyć w formie projektu 3D i ocenić wspólnie opracowaną koncepcję, a w razie potrzeby dokonać zmian. Na etapie projektowania wystroju specjaliści EST Meble opowiadają o dostępnych materiałach i kolorach, omawiają wszelkie szczegóły, tak by klient mógł podjąć świadomą, przemyślaną decyzję.

  Idealnie jest, gdy całość zaplanowanych prac można powierzyć jednej firmie, która zdejmie z Klienta ciężar poszukiwań wykonawców czy biegania po sklepach. Czy firma EST Meble jest w stanie pomóc Klientowi w większym przedsięwzięciu?
  Naszym Klientom oferujemy znacznie więcej niż projekty zabudów i mebli. W
  ramach kompleksowych zamówień, jeśli realizacja tego wymaga, wykonywane są również inne elementy wystroju, np. drzwi lub okładziny ścian. Dzięki współpracy z fachowcami z wielu branż, np. firmą kamieniarską, szklarską czy pracownią metalu, zapewniamy naszym Klientom łatwy dostęp do wielu usług wykończeniowych. Oprócz mebli, zabudów i innych elementów wyposażenia z płyt meblowych, w realizowanym wnętrzu mogą zostać wykonane lustra, szklenia czy kamienne blaty.

  W Starych Babicach pod Warszawą firma posiada showroom. Co inspirującego można tam zobaczyć?
  W naszym showroomie zaprezentowaliśmy rozwiązania do kuchni, garderoby, gabinetu i biura. W prezentowanych zabudowach możemy obejrzeć systemy jakie stosujemy oraz zamontowane fronty: fornirowane, lakierowane z frezowanycmi uchwytami, szklane w ramkach. Na miejscu są dostępne wszystkie materiały, z których wykonujemy nasze zabudowy na wymiar. Można u nas obejrzeć m.in. wzorniki płyt meblowych firm Egger, Kronospan,  Formica, wzorniki fornirów naturalnych i modyfikowanych oraz bejc, wzorniki blatów z płyt Egger, Kronospan, Laminart, blatów drewnianych, konglomeratów i granitów, katalogi z akcesoriami, wzorniki kolorów lakierów NCS i RAL oraz różne próbki lakierowanych frontów. Posiadamy również wzory frezowanych i lakierowanych frontów.

  Rynek meblarski jest wymagający i konkurencyjny, jednak firma EST Meble cały czas jest w czołówce. Czy trudno podążać za trendami wnętrzarskimi? 
  Trendy wnętrzarskie zmieniają się niemal tak samo dynamicznie, jak trendy w modzie. Rozmaite kolory, faktury, a nawet rozwiązania architektoniczne na przemian zyskują i tracą popularność. I choć trudno za tym nadążyć, warto pamiętać, które trendy wnętrzarskie zdecydowanie zakończyły swoją epokę świetności. Na tym właśnie polega nasza praca, by wiedzieć w którym momencie proponowana kolorystyka i rozwiązania są na czasie, bądź już nie. Na początek warto wspomnieć, że trendy głównie związane są z kolorami i stylem. Każdego roku dominuje inny kolor. Minionym trendem wnętrzarskim były białe kuchnie. Wykończone na wysoki połysk fronty szafek były spełnieniem marzeń, świadczyły o doskonałym guście i wysokim statusie. Dzisiaj powoli stają się nijakie, biel okazała się zbyt sterylna i pozbawiona indywidualnego charakteru. Zastępują ją cieplejsze barwy i przytulne, spersonalizowane aranżacje.

  Obecne trendy wnętrzarskie sięgają po kolorowe fronty w macie i satynie. Popularne są przygaszone odcienie zieleni, niebieskiego, beżu czy różu. Biele nie znikają całkowicie, ale przełamywane są naturalną barwą drewna i kamienia, kolorowymi ścianami i rozmaitymi dodatkami. Dzięki temu aranżacje są żywsze, weselsze i przytulniejsze. Trendy wnętrzarskie to nie tylko kolory, ale również całe aranżacje. Na fali minimalizmu modne stały się nie tylko przejrzyste, ale bardzo przytulne wnętrza skandynawskie. Rekordy popularności bił też surowy i twardy styl industrialny. Widzieliśmy również rozkwit mody na szarość. Przestała się ona kojarzyć z ponurym nastrojem i surowością, szturmem podbijając nie tylko ściany, ale i meble. Obecnie dominującym trendy stało się spójne wykańczanie mieszkania w trzech dominujących kolorach i subtelnych dodatkach. Staramy się sprostać oczekiwaniom Klientów i wykonywać projekty dostosowane do ich gustów, obecnych trendów, zachowując jednak indywidualny charakter naszych projektów. Nie jest to łatwa praca, ale niezwykle przyjemna.

  EST Meble Sp. z o.o.
  ul. Niekłańska 35/1
  03-924 Warszawa
  tel. 727 474 787
  e-mail: biuro@estmeble.pl
  estmeble.pl

  SHOWROOM
  ul. Sienkiewicza 169
  05-082 Stare Babice


  Comments are closed.