Cypr Północny – Mieszkaj tam, gdzie inni wyjeżdżają na wakacje!

Możliwość komentowania Cypr Północny – Mieszkaj tam, gdzie inni wyjeżdżają na wakacje! została wyłączona Biznes, Miasta, New, Podróże, Wydarzenia

Cypr Północny to życie nad Morzem Śródziemnym, ponad 300 słonecznych dni, rajskie plaże, góry, małe wioski, dużo kultury i różnorodności.

W ciągu zaledwie kilku godzin lotu jesteś dokładnie tam, gdzie inni chcą pojechać na wakacje. Ciesz się słońcem, plażą i morzem i korzystaj między innymi z niskich kosztów utrzymania w porównaniu z Włochami, Grecją czy Hiszpanią. Popyt na wysokiej jakości i ekskluzywne nieruchomości rośnie zatem ogromnie i niezależnie od tego, czy szukasz własności, domu wakacyjnego czy inwestora, rynek oferuje odpowiednią lokalizację i nieruchomość dla każdego gustu i orientacji.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem domu lub mieszkania na Cyprze Północnym, absolutnie konieczne jest zorientowanie się w warunkach i samej nieruchomości.

Dlatego chcielibyśmy zaprosić Cię do odwiedzenia nas na Cyprze Północnym, aby poznać kraj i jego mieszkańców oraz odwiedzić swoją wymarzoną nieruchomość.

Z przyjemnością zajmiemy się rezerwacją wybranego hotelu, wynajęciem samochodu, towarzyszymy Ci przez cały pobyt i będziemy po Twojej stronie, aby Ci doradzić.

Jeśli kupisz nieruchomość, otrzymasz od nas zwrot do 1000 euro kosztów podróży.

Oczywiście Twoja wizyta nie zobowiązuje Cię do dokonania zakupu.

Schuba Real Estate jest jednym z największych pośredników sprzedaży wysokiej jakości domów, mieszkań i apartamentów na Cyprze Północnym. Nasi klienci mogą nie tylko wybierać spośród dostępnych nieruchomości mieszkalnych, ale także skorzystać ze wszystkich usług, takich jak nasz unikatowy program zaproszeń, indywidualne i elastyczne modele finansowania oraz nasza wygodna usługa wynajmu na życzenie.

  • Bez prowizji
  • Konkurencyjne ceny
  • Dyskrecja
  • 0% finansowania bezpośrednio przez dewelopera
  • Indywidualne plany płatności
  • Elastyczne modele finansowania
  • Ponad 5 lat doświadczenia

Nasza oferta obejmuje wszystkie rodzaje nieruchomości – od tanich apartamentów typu studio po ekskluzywne wille na plaży. Bez względu na to, w którym regionie, z ponad 3 tysiącami nieruchomości każdy znajdzie coś dla siebie i bez prowizji.

Zaufani, sprawdzeni developerzy.

Ceny mieszkań są od 1800 funtów brytyjskich za metr.

Doskonałe warunki płatności.

Raty deweloperskie bez odsetek.

W przypadku kupna mieszkania w budowie, pierwsza wpłata 30% wartości, drugie 30% rozłożone na tyle miesięcy, ile zostało do oddania kluczy bez odsetek, pozostałe 40% na 24 miesiące w równych ratach bez odsetek, bez zdolności kredytowej. Wszystkie te płatności są zawarte już w pierwszej umowie, czyli kupujący zna dokładną kwotę raty, którą będzie musiał zapłacić powiedzmy np. za dwa–trzy lata.

W przypadku zakupu gotowej nieruchomości należy wpłacić 60% bądź 70% wartości, a reszta jest rozłożona na 24 lub 36 rat bez odsetek.

Twój zakup jest wolny od prowizji.

Wszystkie ceny podlegają jednorazowemu opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 0,5%, kosztami przyłączenia oraz opłatą skarbową (przeniesienie własności) w wysokości 0,5%. Kiedy zainteresowany zdecyduje się kupić mieszkanie czy dom, wystarczy wpłacić kwotę rezerwacyjną, a po miesiącu sfinalizować transakcję.

Mieszkanie odbiera się w stanie do zamieszkania, czyli: podłogi, ściany są wykończone (kafle, laminat według wyboru), łazienka z całym wyposażeniem, meble w kuchni (po wcześniejszej konsultacji w kwestii koloru, rodzaju) oraz zabudowy stałe takie jak szafy w sypialniach.

Gwarantujemy pełną obsługę w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Czy zakup nieruchomości na Cyprze Północnym jest bezpieczny?

Tak, zakup nieruchomości na Cyprze Północnym jest całkowicie bezpieczny. 1 marca 2010 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie roszczeń Cypru Południowego, uznając nadawane przez Turecką Republikę Cypru Północnego tytuły własności za legalne.

W większości są to tzw. „Exchange deed” – taki tytuł własności polega na tym, że Cypryjczycy pochodzenia greckiego, którzy mieszkali na ziemiach obecnego Cypru Północnego, wymieniali się ziemią z Cypryjczykami pochodzenia tureckiego, którzy mieszkali na ziemiach obecnego Cypru Południowego. Wszystkie te transakcje są uznane międzynarodowo.

Są też tzw. „turkish pre 1974 title deed”, które oznaczają, że właścicielem ziemi na Cyprze Północnym był Cypryjczyk pochodzenia tureckiego.

Kupując nieruchomość, masz prawo do stałego pobytu i rezydencji podatkowej.

Trochę o Cyprze północnym:

Cypr jest wyspą podzieloną (o czym większość ludzi nie wie). Jest tzw. Cypr Południowy zamieszkały przez Greków, oraz tzw. Turecka Republika Cypru Północnego, która zajmuje 36% terytorium wyspy. Stolicą jest Nikozja. Stolica Cypru nadal pozostaje jedyną na świecie podzieloną stolicą, z częścią północną (turecką) i częścią południową (grecką), oddzielonymi od siebie zieloną linią, strefą zdemilitaryzowaną utrzymywaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Język narodowy turecki, ale wszyscy na Cyprze Północnym mówią po angielsku. Waluta, która tu obowiązuje to lira turecka, ale wszędzie zapłacisz euro, funtami brytyjskimi, bądź dolarem amerykańskim.

Jak dostać się na Cypr Północny? Z Polski najlepiej po prostu na Cypr – do lotniska Larnaka, a stamtąd samochodem. Można zamówić taksówkę z północy albo wypożyczyć auto, najczęściej za 35 euro za dobę. Można dostać się promem z Turcji lub samolotem do lotniska Ercan.

Klimat na Cyprze jest mega fajny. W ciągu roku jest tam 320 dni słonecznych, tak że depresja nam nie grozi. Temperatura morza nie spada nawet zimą poniżej 18 stopni. W grudniu ubiegłego roku temperatura wody w morzu wynosiła 25 stopni. Średnie temperatury powietrza latem 28–35 stopni Celsjusza, a zimą około 15 stopni. Zima to głównie grudzień, styczeń, luty. Od marca wiosna i coraz cieplej.

Główne zalety Cypru to właśnie pogoda i przyroda – dużo zieleni i kwiatów. Dużo zadbanych basenów, piękne plaże i góry.

Edukacja na Cyprze Północnym jest najwyższej jakości, dlatego że państwo dąży do europejskich standardów. Żywym tego przykładem jest GAU oraz inne uczelnie, znane na całym świecie. Dyplomy wydane przez instytucje edukacyjne Cypru Północnego są uznawane w wielu państwach świata, dlatego że na Cyprze Północnym znajduje się kilka uczelni wyższych i uniwersytetów światowej klasy.

System edukacyjny zbudowany jest na zasadach systemu brytyjskiego, co oznacza istnienie czterech podstawowych etapów:

Pierwszy etap – edukacja przedszkolna. Podczas tego etapu dzieci chodzą do płatnych przedszkoli. Miesięczna opłata średnio wynosi 250 Euro. We wszystkich przedszkolach północnej części wyspy zapewniają naukę angielskiego.

Za drugi etap uważa się szkołę podstawową, kształcenie w której dzieci zaczynają w wieku 5 lat. Edukacja jest obowiązkowa przez 5 lat.

Trzecim etapem jest szkoła ponadpodstawowa (od 5 do 11 klasy). Jak i w wielu innych krajach, wykształcenie średnie na Cyprze Północnym jest bezpłatne w szkołach państwowych. Istnieją również prywatne szkoły ponadpodstawowe, w których koszt nauki wynosi około 300 EUR miesięcznie. Takie placówki edukacyjne zwykle współpracują z tą czy inną szkołą wyższą, więc uczniowie są ukierunkowani na podjęcie studiów na wyznaczonej uczelni. Oprócz tego można podkreślić to, że w przeciwieństwie do szkoły państwowej, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty, w szkole prywatnej dzieci się uczą w ciągu pięciu dni. Spośród najbardziej popularnych placówek edukacyjnych Cypru północnego można zaznaczyć prywatną Angielską szkołę Kyrenia (English School of Kyrenia) oraz Amerykańską szkołę Cypru Północnego (The American College North Cyprus), która współpracuje z Girne American University (Uniwersytet Amerykański Girne lub GAU).

Ostatnim etapem są koledże oraz szkoły wyższe. Koledże są rozpowszechnione na terytorium tej części Cypru. Do nich dzieci idą po zdobyciu wykształcenia średniego. Po ukończeniu koledżu absolwenci mogą pójść na studia na najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie.

Opieka medyczna jest również na wysokim poziomie, tyle że o 30-40% tańsza jak w Polsce.

Dane demograficzne mówią o tym, że w Cyprze Północnym mieszka 40% rodowitych Cypryjczyków i Turków, a pozostałe 60% są to ludzie ze świata, z różnych państw. Jeśli chodzi o religię, to: 18% muzułmanów, 78% chrześcijanie , 4% pozostałe.

Turyści mogą przebywać bez wizy trzy miesiące, przylatują na paszportach, lub dowodach osobistych. Nie potrzeba nic więcej, aby przekroczyć granicę pomiędzy Południem, a Północą.

Na Cyprze Północnym nie ma nacjonalizacji, ale jest ochrona praw inwestorów. Kupując mieszkanie stajesz się rezydentem, czyli korzystasz z takich samych praw jak Cypryjczyk. Rezydenturę trzeba co roku odnawiać. Służba zdrowia dla rezydentów bezpłatna, a dodatkowe ubezpieczenia tanie.

Ilość turystów przekroczyła w roku 2022 1,5 miliona osób.

Jest to bezpieczne miejsce dla życia i biznesu. Bardzo dogodny, przyjazny system podatkowy.

Nie ma tam uchodźców, co nie znaczy że nie ma ludzi np. z Ukrainy. Są ludzie z różnych państw, ale są traktowani na równi. Obowiązuje jurysdykcja turecka.

Jest bezpieczniej jak w Europie, czy po prostu jak w Polsce.

Na pewno jest – w jakiś sposób – inaczej. Społeczna tolerancja dla różnych grubiańskich czy nieprzyzwoitych zachowań jest dużo niższa i dlatego generalnie na ulicach można czuć się bezpieczniej niż w Polsce. W sytuacji jakiegoś ewentualnego zagrożenia Cypryjczycy od razu interesują się, reagują, pytają co się dzieje, starają się pomóc. Dotyczy to zwykłych przechodniów na ulicy. Byłam tego świadkiem (jako obserwatorka) i na tej podstawie wysnułam takie wnioski. Na pytanie: „Czy nie boisz się mieszkać w tureckiej części Cypru”? Odpowiadam: „Nie, nie boję się, i nigdy nie bałam – zarówno mieszkać, pracować, jak i podróżować”.

Z drugiej strony potwierdza się inna teoria, że zarówno dobrzy ludzie, jak i źli ludzie, na całym świecie są tacy sami. Zło czy dobro nie mają ani koloru skóry, ani narodowości, ani wyznania czy specyficznego kształtu nosa. Grzęźnie i kiełkuje w człowieku jak jakaś bakteria.

Turcy nie boją się reagować, bo bardziej ufają sobie nawzajem, a raczej społecznemu ogółowi. Prawo tureckie jest bardzo restrykcyjne pod względem rozbojów i kradzieży, więc obcokrajowcy, którzy w Europie mogliby coś zrobić, na Cyprze Północnym nie mają odwagi.

Taka ciekawostka: kelnerowi, dając napiwek, musisz powiedzieć, że reszta jest dla niego. Kiedy powiesz tylko „dziękuję”, on wybiegnie za tobą z restauracji, aby oddać resztę.

Kupno nieruchomości:

Ceny nieruchomości są korzystne dla inwestorów, ponieważ są tańsze o 30% niż w Polsce. Po wcześniejszych spotkaniach online lub face to face, bądź przeprowadzonych rozmowach telefonicznych, spotykam się z potencjalnym kupcem na lotnisku i lecimy razem. Na miejscu zapewniamy transport z lotniska, zakwaterowanie, pokazujemy wszystkie oferty, które by zainteresowały kupującego. Zwiedzamy wspólnie okolicę, pokazujemy klientom infrastrukturę, plaże, restauracje, zabytki itp.

Zwiedzanie nieruchomości odbywa się w godzinach przedpołudniowych, tak abyście Państwo mieli wolny czas po południu i wieczorem. Będzie to okazja do zasmakowania tamtejszej atmosfery i wędrówek kulinarnych, próbując wspaniałej tureckiej kuchni.

Polacy na Cyprze Północnym

Jest nas już spora grupa, utrzymujemy ze sobą kontakt, spotykamy się. Nie jest to oczywiście konieczne, niemniej jednak jak dotychczas każdemu zależy na relacjach między nami.

W przypadku zainteresowania się inwestycją w tym pięknym miejscu zapraszam do kontaktu.

Danuta Uljasz

www.schubahome.com

+48 500 555 533

danuta@schubahome.com

Comments are closed.