Sikorski Model Show 2018 w Stalowej Woli

Możliwość komentowania Sikorski Model Show 2018 w Stalowej Woli została wyłączona Lotnictwo, New

Zapraszamy modelarzy na kolejną, szóstą edycję Sikorski Model Show 2018 ! Imprezę pełną wydarzeń i atrakcji dla każdego. W roku 2018 organizatorzy postanowili zorganizować imprezę jednodniową. Impreza odbędzie się 20.01.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, przy ul. Hutniczej 17 w Stalowej Woli.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni. Celem Konkursu jest popularyzacja modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch grupach:
1. Festiwalowa: z podziałem na klasy modeli oraz klasy wiekowe junior/senior – komisja sędziowska ocenia zgodnie z zasadą „podoba się – nie podoba się”, w tej grupie nie jest wymagana dokumentacja,
2. Konkursowa: Konkurs Sikorski – konkurs punktowany, do zgłoszonego modelu należy dołączyć dokumentację.

Rywalizacja będzie sie odbywała w podziale na grypy wiekowe: Junior – do lat 18, Senior – powyżej 18 lat. Opłata startowa pobierana będzie w wysokości 10 PLN dla grupy Festiwalowej, oraz dla grupy Konkurs Sikorski, bez względu na ilość zgłaszanych modeli, tylko dla kategorii Senior – startujący w kategorii Junior zwolnieni są z opłaty startowej.

Aby wziąć udział w Konkursie ” Sikorski Model Show 2018 ” oraz Festiwalu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej do dnia 18.01.2018 r. do godziny 24:00.

•  formularz zgłoszeniowy na Festiwal

•  formularz zgłoszeniowy na Konkurs

Sikorski Model Show 2018

Sikorski Model Show 2018

W czasie gdy pracuje komisja wszyscy modelarze, zarówno biorący udział w części konkursowej jak i festiwalowej, mogą brać udział w imprezach towarzyszących. Organizatorzy przygotowali wykład Rekonstrukcja i renowacja samolotów oczyma historyków i modelarzy oraz Panel naukowy z udziałem przedstawiciela m.in. Mizeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Sił Powietrznych, Lotniczych Zakładów Prodykcyjno-Naprawczych Aero-Kros z Krosna.

Na zakończenie wręczanie dyplomów i nagród odbywa się wspólnie dla modeli konkursowych i festiwalowych.

Sikorski Model Show to nie tylko konkurs modelarski. Imprezie towarzyszy wiele atrakcji dla każdego: wykłady dla miłośników militariów i modelarzy, giełda modelarska, eksponaty ze zriorów Muzeum Sił Powietrznych oraz Muzeum Orła Białego, grupy rekonstrukcyjne, warsztaty dla dzici i młodzieży, a także ekspozycja prac plastycznych.

Organizatorzy liczą, że Konkurs w Stalowej Woli odwiedzi liczne grono modelarzy z ich wspaniałymi projektami.

Zaprazsamy !

Więcej informacji w regulaminie na stronie Sikorski Model Show oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Sikorski Model Show/

Comments are closed.