ADAM BARON – Galanteria skórzana z charakterem

Możliwość komentowania ADAM BARON – Galanteria skórzana z charakterem została wyłączona New, Torby

To polska marka luksusowych toreb oraz akcesoriów skórzanych dla niej i dla niego, założona w 1993 roku przez Adama Barona. W 2018 roku przeszła rebranding. W swoim znaku ma jednorożca – symbol unikatowości, siły i dostojeństwa. Produkty sygnowane jego nazwiskiem od ponad 25 lat wykonywane są z naturalnych, włoskich skór bydlęcych wysokiej klasy. Ich produkcja odbywa się w kaletniczej manufakturze w Nowym Sączu tradycyjnymi metodami wytwórczymi. Adresowana jest do ambitnych kobiet i mężczyzn ceniących sobie niezależność i świadome życie. Dla tych, którzy poszukują w życiu czegoś więcej, którzy nie obawiają się wyjścia poza schemat. A podążanie własną drogą i wierność własnym zasadom konstytuuje ich osobowość.

Niezależność i samorealizacja

Początki marki sięgają czasów intensywnych zmian ustrojowych w Polsce, zachodzących na początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to wraz z upadkiem reżimowego systemu upadł narzucony na lata sposób życia. Czasy się zmieniały. Polityczna, gospodarcza i osobista wolność jakie nastały, dawały możliwość bardziej autentycznego życia, zgodnego z własnymi przekonaniami. Na nowo można było bez narzuconych wzorców kreować rzeczywistość. Na ulicach, w miejsce „szaroburych” ubrań charakterystycznych dla mijających czasów, zaczęły pojawiać się kolory. Znów można było wyrażać siebie. A poprzez garderobę – stój i styl ubierania się – podkreślać i wyrażać swoją osobowość. A nawet manifestować poglądy. W tym czasie Nowy Sącz, położony w malowniczych zakątkach Beskidu Sądeckiego, stał się swoistym zagłębiem kaletniczym. Wtedy to Adam Baron, z wykształcenia inżynier, z zamiłowania wielbiciel muzyki i sztuki, postanowił samodzielnie tworzyć galanterię skórzaną – torby, torebki i akcesoria skórzane. Fascynował go zapach i dotyk świeżo wyprawionej skóry, posiadał umiejętności techniczne oraz, jak mu się wydawało, zmysł estetyczny. Chciał tworzyć dla osób ceniących sobie niezależność i świadome życie. Chcących doświadczać życia w pełni. Wytyczających w życiu własną drogę. Chciał by galanteria skórzana, jako podstawowe obok obuwia uzupełnienie ubioru, pomagała im w zewnętrznej emanacji swojej osobowości.

Autentyczny charakter

Zafascynowany prawdziwą włoską skórą, zainspirowany tradycją mistrzów sztuki kaletniczej oraz zwykłym życiem, tym co w nim prawdziwe i autentyczne, Adam Baron zaczął tworzyć pierwsze wyroby. Do każdego z nich podchodził indywidualnie wypracowując autorytet wśród ludzi poszukujących czegoś więcej niż masowa produkcja. Tak powstała rodzinna kaletnicza manufaktura, w której do dnia dzisiejszego odbywa się produkcja. Tu w rękach doświadczonych kaletników naturalne skóry ujawniają swój prawdziwy potencjał. Kunszt starannego wykonania wydobywa z nich prawdziwe piękno, dzięki czemu może powstać coś znacznie większego niż po prostu torba. ADAM BARON cały czas pozostaje wierny tradycyjnym metodom wytwórczym i sztuce rzemieślniczej bo autentycznego charakteru nie produkuje się w fabryce. Niezależność bowiem i autentyczność na stałe zakodowane są w jego DNA, a poszczególne kolekcje składają hołd wartości świadomego życia. W którym nie wszystko jest oczywiste i nie wszystko jest na pokaz. W którym część tajemnic i sekretów zatrzymuje się tylko dla siebie.

Silne torby z historią

ADAM BARON tworzy luksusowe wyroby skórzane z naturalnych włoskich skór bydlęcych wysokiej klasy. Ten najszlachetniejszy z materiałów kaletniczych zdobi prestiżowe kolekcje światowej sławy projektantów. Do rąk klientów trafiają unikatowe wyroby, pojedyncze sztuki. Niebanalne produkty na niebanalne wnętrza. Produkty trwałe i wytrzymałe fizycznie – odporne na próbę czasu. „Silne” torby, na które firma daje 5-letnią gwarancję. Produkty tej marki jako stylowy element garderoby, spełniają swoją rolę przez wiele lat. To nie są produkty tylko na chwilę. W ofercie znajdują różne typy torebek damskich: miejskie, wieczorowe, podróżne, shopperki, a także worki, męskie teczki biznesowe, aktówki, torby na laptopa, listonoszki, saszetki, raportówki czy torby lekarskie. Każda z toreb marki ADAM BARON dzięki ręcznemu procesowi wytwórczemu ma indywidualny charakter i już zapisaną historię. Jej właściciel, podejmując wyzwania codziennego życia, a niejednokrotnie inicjatywę i ryzyko, dokonując tym samym zapisu swoich doświadczeń w podróży przez życie, dopisuje jej dalszy ciąg.

  adam-baron.pl 

Comments are closed.