Złoty Leonardo da Vinci dla H15 Luxury Palace

Możliwość komentowania Złoty Leonardo da Vinci dla H15 Luxury Palace została wyłączona Hotele, New

Należący do Grupy Dobry Hotel krakowski, pięciogwiazdkowy obiekt H15 Luxury Palace zdobył I miejsce w kategorii „Hotel” w konkursie organizowanym w ramach IV edycji ART in ARCHitecture festival. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez jury złożone z przedstawicieli świata architektury, sztuki i designu za unikatowe walory artystyczne, uchwycenie idei wprowadzenia sztuki do architektury oraz interpretację tematu.

Pięciogwiazdkowy H15 Luxury Palace usytuowany jest w ścisłym centrum Starego Miasta w Krakowie, w odległości 2 minut piechotą od Rynku Głównego. Hotel mieści się w zabytkowym budynku Pałacu Lubomirskich, w którym sztuka, architektura i historia stworzyły szczególnie zachwycające zestawienie. Swoje wyjątkowe wnętrza obiekt zawdzięcza przede wszystkim Pani architekt Marioli Tomczak, która wybitnie połączyła historyczny klimat z nowoczesnym designem. Nagrodę w ramach konkursu zdobył również artysta Ivo Nikić, którego prace zdobią wnętrza hotelu.

– Jesteśmy dumni z tego, jak dzisiaj prezentuje się H15 Luxury Palace, którego wnętrza zostały wykonane z połączenia istniejących, odrestaurowanych elementów z nowymi materiałami, w których dominuje kamień, stal, mosiądz i szkło. Dopełnienie stanowią dzieła sztuki klasycznej i modern art oraz współczesne formy meblowe, które przełamując historyczny charakter budynku, tworzą poczucie elegancji i najwyższej klasy luksusu. H15 Luxury Palace jest miejscem absolutnie niemającym odpowiednika w swojej kategorii – mówi Daniel Łukaszewicz, Dyrektor zarządzający Grupy Dobry Hotel.

ART in ARCHitecture festival to wydarzenie, którego celem jest zachęcenie inwestorów, architektów i architektów wnętrz do współpracy z artystami przy realizacji swoich projektów przez promocję szerszego wprowadzenia sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej i do obiektów komercyjnych.

Sieć Dobry Hotel, do której należy H15 Luxury Palace, zarządza obecnie 17 hotelami. Należą do nich obiekty znajdujące się w Trójmieście, Jastarni, Mikołajkach, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Zakopanem.

Comments are closed.