VINCI ART GALLERY

Możliwość komentowania VINCI ART GALLERY została wyłączona New, Wydarzenia

Vinci Art Gallery – nowa niezwykła przestrzeń na kulturalnej mapie Poznania, powstała z pasji do sztuki, zaoferowała nam w tym roku sporą dawkę interesujących wydarzeń.

Galeria otwarta została w czerwcu zbiorową wystawą abstrakcji polskiego malarstwa współczesnego MINIMALIZM I EKSPRESJA.
Kolejną propozycją organizatorów, jeszcze podczas wakacji, była wystawa KOBIETY również prezentująca współczesne malarskie interpretacje tym razem motywu kobiecego i postaci kobiety w sztuce w ujęciu polskich artystów młodego pokolenia.
Galeria promuje też prace artystów poznańskich.
Serię jesiennych wystaw otworzyła wrześniowa prezentacja wielokrotnie wyróżnionych i nagrodzonych w ostatnim czasie fotografii Moniki Kossak ŻYWA WODA oraz wystawa malarstwa Elhana Hadżijewa  STRUKTURA ROMANTYZMU prezentująca bogactwo warsztatu i magiczny klimat obrazów tego pochodzącego z Azerbejdżanu, a mieszkającego od wielu lat w Poznaniu artysty.
W październiku podczas wystawy OKRUCHY MALARSTWA. ŚWIATŁO-CIEŃ można było zobaczyć w galerii obrazy dużego formatu prof. Grzegorza Ratajczyka, inspirowane podróżami i światłem basenu morza śródziemnego, natomiast w listopadzie w galerii zagościła wystawa PRACOWNIA zapraszająca nas do świata pracowni Grażyny Strykowskiej, artystki i pedagoga, która wraz ze społecznością swojej pracowni pokazała jak pięknie czerpać z klasyki.

Jeśli ktoś przed odwiedzinami chciałby się więcej o nas dowiedzieć, na stronie galerii znaleźć można zarówno zapowiedzi jak i publikacje i fotorelacje z wystaw, a także ciekawe artykuły sztuce oraz informacje o artystach, których w portfolio galerii ciągle przybywa.
Na codzień, w galeria prezentuje ok 200 prac polskich współczesnych artystów, które można również w galerii zakupić.

Już w grudniu, akcją MAGIA ŚWIĄT – MAGIA SZTUKI galeria zachęca nas do wyboru sztuki jako prezentu ponadczasowego i uniwersalnego, którym możemy obdarować siebie i bliskich. Święta to czas kiedy dekorujemy swoje domy i wnętrza. Sztuka, która z jednej strony jest jakością samą w sobie, z drugiej wchodzi z nami w relację podczas doświadczenia obcowania z nią, dlatego może pomóc nam zatrzymać piękne chwile i emocje – przekonuje właścicielka Vinci Art Gallery i marszandka Monika Pietrzak.
Oferta galerii jest niezwykle bogata i różnorodna zarówno w zakresie formatów, motywów, technik i stylizacji jak i poziomu cen. Osoby wybierające różne kierunki estetyczne w sztuce współczesnej i nowoczesnej (abstrakcja, surrealizm, portrety) z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Wśród proponowanych dzieł mamy malarstwo, fotografię, prace na papierze i rysunki oraz rzeźbę, a także sygnowane printy i wiele miniatur, które świetnie sprawdzają się jako podarunek lub kiedy brakuje przestrzeni na większy format.
Dla zainteresowanych kompleksową obsługą oferujemy doradztwo w doborze sztuki do wnętrz i oprawę zakupionych obrazów.

Zapraszamy do galerii od wtorku do piątku w godzinach 12.00-18.00
a także poza regularnym trybem, na szczególne mikołajkowe zakupy już w pierwszy weekend grudnia 4-5.12 w godz 12.00-18.00
W dniach 17-19 grudnia ofertę galerii będziemy dodatkowo prezentować podczas Festiwalu sztuki i Przedmiotow artystycznych na MTP.
Dajmy się oczarować sztuce. Dobry prezent to sztuka.

Comments are closed.