Sądeckie – kiedy kochasz góry, ale niekoniecznie wysokie

Możliwość komentowania Sądeckie – kiedy kochasz góry, ale niekoniecznie wysokie została wyłączona Miasta, New, Podróże

Gdy nad Sądecczyzną wschodzi słońce, oczom ukazują się góry porośnięte lasami i otulone wstęgą rzek. Zachwycają o każdej porze roku, roztaczając przed ich zdobywcami wachlarz możliwości poznawania i doświadczania sądeckiej natury i kultury. Niezależnie od stylu życia, zainteresowań i sposobu spędzania wolnego czasu, tutaj, w Powiecie Nowosądeckim, można poczuć spełnienie i dobrostan.

Jak okiem sięgnąć, na horyzoncie królują góry – bardzo przyjazne, niewysokie i niezwykle piękne. W górskich schroniskach pachnie szarlotka z sądeckich jabłek. Pasma Beskidów przyciągają nie tylko malowniczym ukształtowaniem terenu, ale też dobrze opisanymi trasami i obecnością wyciągów (m.in. na Wierchomlę i ścieżkę w koronach drzew w Słotwinach) oraz infrastrukturą w postaci wiat, miejsc na ogniska i dobrze opisanych ścieżek przyrodniczych.

Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową zabierze nas z serca Krynicy-Zdroju, wprost do zielonych sądeckich gór. Koleją gondolową dostaniemy się na Jaworzynę Krynicką. Rozległe panoramy można podziwiać też m.in. z wież na Eliaszówce, Koziarzu, Jaworzu, Modyni czy Radziejowej, platformy na Woli Kroguleckiej oraz wieży widokowej w Krynicy-Zdroju.

Sądeckie góry stanowią idealny cel wędrówek również dla rodzin z dziećmi i seniorów. Wzniesienia są raczej łagodne i w większości łatwo dostępne, co nie oznacza, że taka wyprawa nie przysłuży się kondycji fizycznej. A to wszystko bez konieczności specjalnego przygotowania i noszenia wspinaczkowego sprzętu. Coraz więcej osób decyduje się zdobywać sądeckie góry na rowerze.

Sądeckie góry dają wszystko to, co góry dawać powinny – wolność, ciszę, bliskość przyrody, obłędne widoki i piękne wspomnienia.

Comments are closed.