Pogodne Suwałki zapraszają do aktywnego wypoczynku.

Możliwość komentowania Pogodne Suwałki zapraszają do aktywnego wypoczynku. została wyłączona Miasta, New, Podróże

Wakacje na Suwalszczyźnie?

Suwałki przez większość kojarzone są z mapą pogody. To właśnie dzięki temu miasto położone nad Czarną Hańczą, czyli rzeką, która w 2016 roku została wybrana przez internautów „Rzeką roku”, wzmacnia swoją rozpoznawalność a hasłem „Pogodne Suwałki” zachęca turystów do przyjazdu. Jednak powodów, dla których warto odwiedzić to miasto jest znacznie więcej. Szczególnie osoby preferujące aktywny wypoczynek powinny obrać tę destynację, bowiem Suwałki i Suwalszczyzna mają bogatą ofertę atrakcji.

Suwałki położone są w sercu jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Suwalszczyzna, bo o niej mowa, to miejsce niezwykłe! Polodowcowy krajobraz z licznymi jeziorami rozdzielonymi pagórkami i lasami sprawia, iż o Suwalszczyźnie mówi się „kraina piękna jak baśń”. A Suwałki to idealna baza wypadowa do eksploracji tego regionu i delektowania się pięknymi widokami, ale też idealne miejsce do rekreacji, uprawiania sportu oraz wypoczynku.

Odetchnij pełną piersią!

Za sprawą wszechobecnej zieleni w Suwałkach jakość powietrza jest jedna
z najlepszych w kraju. Sprzyja to podejmowaniu aktywności na świeżym powietrzu. Miejscem niezwykle popularnym wśród sportowców-amatorów jest Zalew Arkadia. To malowniczo usytuowany niedaleko centrum miasta sztuczny zbiornik, zasilany wodami rzeki Czarna Hańcza W sezonie jest tu kąpielisko miejskie z piaszczysta plażą. Na terenach rekreacyjnych wokół zalewu znajdują się m.in. boiska do sportów plażowych ze sztucznym oświetleniem i trybuną na 300 miejsc (Suwałki Beach Arena), korty tenisowe, skate park, street workout, siłownia plenerowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz plac zabaw dla dzieci. Oprócz tego, w bezpośrednim sąsiedztwie, jest kompleks sportowy, w którego skład wchodzą: hala sportowa, pływalnia, siłownia, ścianka wspinaczkowa oraz wypożyczalnia rowerów. Uroku temu miejscu bez wątpienia nadaje wyspa, która od 2017 roku jest połączona z lądem. Wszystkimi obiektami zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Aquapark na niepogodę i odprężenie.

Gdy pogoda nie pozwala na delektowanie się urokami Suwalszczyzny, albo gdy trudy wycieczek krajoznawczych, pieszych lub rowerowych, dają się we znaki warto odwiedzić Aquapark. Obiekt nalężący do suwalskiego OSiR-u został wybudowany w 2010 r. i jest jednym z największych wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych w północno-wschodniej Polsce. Składa się z części rekreacyjnej i sportowej. Z myślą o najmłodszych w strefie rekreacyjnej powstał brodzik z grzybkiem i jeżem wodnym oraz zjeżdżalnia wewnętrzna o długości 56 metrów. Są też dwie zjeżdżalnie rurowe zewnętrzne o długości powyżej 100 metrów. Dodatkowo w obiekcie funkcjonują sauny oraz grota solna.
W kompleksie jest również gastronomia, sala konferencyjna, gabinety rehabilitacyjne, klub fitness, usługi fryzjersko-kosmetyczne, a także sklep sportowy. Więcej na
www.aquapark.suwalki.pl.

Sportowe Suwałki

Miasto kilka lat temu zdecydowanie postawiło na sport. Prężnie działający Ośrodek Sportu
i Rekreacji świadczy usługi wysokiej jakości w obiektach zarówno sportowcom-profesjonalistom jak i amatorom. Z bogatej oferty OSiR-u korzystają m.in. piłkarze Wigier Suwałki (I liga), siatkarze Ślepska Suwałki (I liga) czy też zawodnicy 14-krotnego drużynowego Mistrza Polski w Badmintonie, czyli SKB Litpol-Malow Suwałki (Ekstraklasa).
Jednak głównymi beneficjentami usług są mieszkańcy i turyści odwiedzający Suwałki.
Samorząd inwestuje w infrastrukturę sportową, aby stale podnosić jakość świadczonych usług. Oprócz ww. Aquaparku OSiR zarządza m.in. stadionem piłkarskim ze sztucznym oświetleniem i podgrzewaną murawą, stadionem lekkoatletycznym, jednym z najnowocześniejszych w Polsce, na którym w trzech poprzednich latach odbywały się zawody rangi Mistrzostw Polski, a już jesienią przybędzie kolejny nowoczesny obiekt – Suwałki Arena. Będzie to największy i najbardziej funkcjonalny obiekt widowiskowy we wschodniej Polsce. Nie ulega wątpliwości, iż ze względu na pojemność (3500 miejsc podczas wydarzeń masowych) w niedługim czasie stanie się areną najważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych, a w przypadku targów branżowych również eventów biznesowych.
Oprócz infrastruktury suwalski OSiR jest również organizatorem wielu ciekawych wydarzeń sportowych. Jednym z nich jest RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Międzynarodowy festiwal biegów z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i powoli staje się sportową marką. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 6-7 lipca.
Więcej informacji na www.resosuwalkibieg.pl.

Hostel, Camping, Przystań. Nocleg zawsze blisko natury.

Głównymi zaletami bazy noclegowej suwalskiego OSiR-u są lokalizacja i cena. Cena, która
w stosunku do standardu jest bardzo atrakcyjna!
OSiR posiada w swojej ofercie trzy obiekty. Dwa z nich tj. Hostel Wigry i Eurocamping znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Arkadia. Pierwszy z nich jest obiektem całorocznym i chętnie odwiedzanym nie tylko przez osoby prywatne, ale cieszy się także dużą popularnością wśród organizatorów grup sportowych, kolonijnych oraz biur podróży.
Więcej na www.hostelwigry.pl.

Eurocamping

To najnowocześniejszy parking camperowy w województwie podlaskim, ogrodzony i bezpieczny teren o nawierzchni trawiastej i żwirowej,
z dwudziestoma czterema miejscami camperowymi. Rekomendowany punkt postoju na międzynarodowej trasie z południa na północ Europy. Czyste i wygodne stanowiska caravaningowe oraz motocaravaningowe z przyłączami oraz stanowiska namiotowe zachęcają do zatrzymania się w tym miejscu.

Prawdziwą perłą jest Przystań Stary Folwark.

To kameralny, liczący 20 miejsc noclegowych, całoroczny ośrodek wypoczynkowy położony 12 km od Suwałk nad malowniczym Jeziorem Wigry w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Piękny widok na kultowe jezioro, w którego tle widnieje pokamedulski zespół klasztorny, tworzy niepowtarzalny klimat. To idealne miejsce dla koneserów przyrody i ciszy, ale również żeglarstwa. Przystań posiada pomosty (z gniazdami elektrycznymi), z 30 miejscami do cumowania.
W Przystani znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego: żaglówki, rowery wodne, kajaki oraz łodzie wiosłowe.

Więcej na www.przystanstaryfolwark.pl

Comments are closed.