Retina – Przychodnia i szpital okulistyczny

Możliwość komentowania Retina – Przychodnia i szpital okulistyczny została wyłączona Ludzie, Zdrowie

Nie lubisz okularów ani soczewek kontaktowych, chciałbyś się ich pozbyć? – przeczytaj ten artykuł.Chciałbyś przestać nosić okulary lub soczewki kontaktowe?
Masz już dosyć ciągłego zakładania i zdejmowania okularów lub soczewek kontaktowych?
Sprawiają problem przy uprawianiu sportu?
Są mało komfortowe w codziennym użytkowaniu?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Od kilku lat na rynku okulistycznym istnieje możliwość wyeliminowania lub zminimalizowania konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Pozwala nam na to metoda korekcji wad wzroku czyli laserowa korekcja wzroku. Ta metoda jest uznawana za bezpieczną, przewidywalną, a przede wszystkim skuteczną.
Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia stosowano pierwsze próby korekcji wzroku za pomocą lasera. Obecnie do korekcji wad wzroku wykorzystywany jest w okulistyce laser femtosekundowy oraz excimerowy.

Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala na skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Na czym polega taki zabieg? Dzięki użyciu lasera możemy zmienić kształt rogówki w taki sposób, by załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę. W oku z zaburzeniami czyli z krótko- lub dalekowzrocznością załamywane promienie światła padają przed lub za siatkówką dając nieostry obraz. Komputerowe użycie lasera zmienia kształt rogówki modelując ją bardzo precyzyjnie i bezpiecznie, a tym samym korygując wadę wzroku. Laserową korekcją wzroku standardowo można leczyć wady:
– krótkowzroczność: od – 0,5D do – 10D,
– nadwzroczność: od + 0,75D do + 4D
– astygmatyzm: do 5D

Laserową korekcję wzroku przeprowadza się u osób po 21. roku życia kiedy wada wzroku jest już ustabilizowana. Wyjątek stanowi przypadek wysokiej krótkowzroczności kiedy to konieczne jest wykonanie dwóch pomiarów w odstępie pół roku w celu upewnienia się, że wada wzroku nie uległa zmianie. U osób powyżej 40 roku życia, ze względu na związaną z wiekiem utratą elastyczności soczewki ( oko traci zdolność dobrego widzenia z daleka i z bliska), występuje konieczność dodatkowego noszenia okularów do czytania. Za górną granicę wieku w przypadku wykonania laserowej korekcji wzroku uznaje się 55-60 lat ( tutaj możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu zależy od stanu rogówki oka).

Osoby, które chorują na cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby autoimmunologiczne ( np. choroba Gravesa, choroba Hashimoto, niektóre choroby tarczycy), na silne alergie, trądzik różowaty, atopie, mają wszczepiony rozrusznik serca, przechodzą czynne choroby infekcyjne nie powinny wykonywać laserowej korekcji wady wzroku. Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu są również niektóre choroby oczu, takie jak np. półpasiec oczny, stożek rogówki, zwyrodnienia rogówki, wirusowe zapalenie rogówki, zespół suchego oka, oczopląs oraz krótkowzroczność wysoka zwyradniająca.
Laserowej korekcji nie można też wykonać u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jeśli chciałbyś wykonać taki zabieg zgłoś się do swojego lekarza okulisty i dopytaj o szczegóły.

Zanim zdecydujesz się na wykonanie laserowej korekcji swojej wady wzroku poszukaj lekarza okulisty, który ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów. Taki lekarz, zanim wykona zabieg, powinien przeprowadzić konsultację oraz wykonać niezbędne badania diagnostyczne w celu właściwego ustawienia parametrów zabiegu. Po właściwie wykonanej laserowej korekcji wady wzroku będziesz odczuwał komfort i długo cieszył się brakiem okularów lub soczewek kontaktowych.

http://retina.pl/

Comments are closed.