Z miłości do pięknych wnętrz

Możliwość komentowania Z miłości do pięknych wnętrz została wyłączona Architektura, Design, New

MWGRANIT zajmuje się obróbką i montażem kamieni naturalnych. Małopolska firma w zaledwie siedem lat osiągnęła gigantyczny sukces w branży nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Przedsiębiorstwo eksportuje swoje wyroby do Szwecji, Belgi i Francji, a w Austrii coraz częściej świadczy usługi kamieniarskie. O rozwoju MWGRANIT i planach na przyszłość rozmawiamy z jego założycielem Markiem Grzegorczykiem.

Monika Łaguna: Jakie były początki Państwa firmy?
Marek Grzegorczyk: Fima MWGRANIT powstała w styczniu 2012 r. Jestem założycielem firmy, którą prowadzę nieprzerwanie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Do chwili obecnej przedsiębiorstwo nie przekształcało się, nie zmieniało swojej formy prawnej, nie zachodziły też zmiany przedmiotu prowadzonej działalności, od czasu jej zarejestrowania. Jesteśmy firmą zajmującą się obróbką i montażem kamieni naturalnych, w szczególności na cele architektoniczne.

MŁ: Jakie zlecenia najczęściej Państwo realizują?
MG: Dzięki stosowaniu zaawansowanych rozwiązań technicznych oferujemy swoim klientom najwyższej jakości materiał, jego obróbkę oraz profesjonalne ułożenie. W ofercie naszej firmy znajdują się: posadzki, schody, blaty kuchenne, elewacje, łazienki, tarasy, kominki, baseny, balustrady. Na przestrzeni ostatnich siedmiu lat odnotowujemy stały wzrost zainteresowania i zwiększającą się liczbę zapytań dotyczących usług kamieniarskich w budynkach użyteczności publicznej, sakralnych, domach jednorodzinnych. Realizujemy również coraz więcej projektów związanych z kompleksowym wykonaniem prac kamieniarskich w luksusowych rezydencjach, co wiąże się z wysoce wyspecjalizowanymi pracami związanymi z obróbką oraz montażem zazwyczaj wielkoformatowych elementów.

MŁ: Z jakich materiałów Państwo korzystają i jak Państwo je pozyskują?
MG: W swojej pracy stosujemy bardzo bogatą kolorystycznie gamę kamieni, takich jak: granity, marmury, onyksy, kwarcyty, kamienie półszlachetne i szlachetne, porfiry, wapienie, piaskowce. Wszystkie te materiały są bardzo starannie selekcjonowane już w miejscu ich wydobycia. W naszej ofercie znajdują się także konglomeraty oraz spieki kwarcowe wiodących, światowych producentów. Zespół projektantów MWGRANIT od zawsze kieruje się zasadą, że walory estetyczne kamienia muszą korespondować z miejscem jego wbudowania tak, aby podkreślić jego naturalny i ponadczasowy charakter. Kamień jest niezwykłym materiałem, który idealnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach. Posiada jednak swoją specyfikę, a także jest materiałem bardzo wymagającym jeśli chodzi o obróbkę, transport i ułożenie. Dlatego jego właściwy dobór, produkcję i aplikację najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej i sprawdzonej firmie.

MŁ: W jaki sposób wykonują Państwo obróbkę kamieni? Z jakich technologii Państwo korzystają?
MG: Obróbkę kamieni wykonujemy na zaawansowanych technologicznie maszynach. Poczynając od pomiaru, który wykonujemy skanerami laserowymi, tworzymy projekty CAD umożliwiające zaprogramowanie naszych sterowanych numerycznie maszyn. Posiadamy maszyny pozwalające na precyzyjne docięcie kamienia, jego frezowanie, toczenie, rzeźbienie tak, aby uzyskać każdy pożądany kształt.

MŁ: Czy działają Państwo też na rynku zagranicznym?
MG: Zakres terytorialny naszej działalności obejmuje obszar całej Polski, w tym w szczególności regiony południowej części kraju. Firma eksportuje także swoje wyroby, najczęściej w postaci elementów kamiennych granitowych do Szwecji, Belgii i Francji oraz świadczy usługi kamieniarskie na terenie Austrii.

MŁ: Czy zajmują się Państwo także montażem Państwa prac?
MG: Kamień montujemy w oparciu o własne brygady montażowe. Umiejętności i doświadczenie całego zespołu MWGRANIT gwarantują uzyskanie perfekcyjnej jakości wykonania prac. Aby ukazać w pełni piękno, szlachetność i niepowtarzalność kamienia zawsze staramy się planować i montować elementy kamienne w jak największych możliwych do uzyskania formatach, zwracając jednocześnie uwagę na jego rysunek tak, aby jego przeżylenia, wybarwienia na sąsiadujących ze sobą elementach współgrały ze sobą i formowały jednolity wzór.

MŁ: Jakie mają Państwo plany rozwoju?
MG: Obecnie realizujemy bardzo duży projekt inwestycyjny, ale na tym etapie nie chcielibyśmy zdradzać żadnych szczegółów.

Comments are closed.