Vito Vergelis – klasyka z powiewem sezonowych nowości

Możliwość komentowania Vito Vergelis – klasyka z powiewem sezonowych nowości została wyłączona Ludzie, Moda, Monika Dąbkiewicz, Sztuka

Tak, w skrócie, można opisać styl wrocławskiej firmy odzieżowej Vito Vergelis, która z sezonu na sezon udowadnia, że zasługuje na uwagę wymagających klientek.Vito Vergelis jz1415 (8)

 

Choć marka Vito Vergelis powstała niespełna 15 lat temu, to tradycja krawiecka samej firmy sięga lat 50. ubiegłego stulecia. Od początku istnienia misją była produkcja eleganckiej odzieży dla najbardziej wymagających kobiet i tak jest do dziś. W każdym roku Vito Vergelis wypuszcza ze swojej pracowni dwie sezonowe kolekcje. Każda z nich składa się z blisko 200 wzorów, nad którymi pracują projektanci, krojczy, krawcowe czy technolodzy posiadający wysokie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie. Większość tkanin, z których twórcy szyją stroje wybierana jest w Paryżu na największych Targach Mody Première Vision, a ich producentami są najlepsze fabryki włoskie i francuskie. Kolekcje projektowane i produkowane są w Polsce co pozwala utrzymać najlepszą jakość oraz adoptować obowiązujące trendy do rodzimych realiów.Vito Vergelis jz1415 (3)

Specjaliści z firmy mówią wprost: „Stawiamy na elegancję i szyk, ale bez zbędnego przepychu.” Swoją ofertę firma kieruje do kobiet, które mają jasno sprecyzowane oczekiwania wobec siebie, otoczenia, życia, a także wobec mody. Klientka Vito Vergelis to pewna siebie kobieta, która nie epatuje, nie szokuje ani nikogo nie udaje, bo nikomu nie musi niczego udowadniać. Jest sobą i doskonale czuje się w swojej skórze. Bawi się modą, ale dopasowuje ją do siebie – tych cech nabywa się z wiekiem.

Ubrania Vito Vergelis zakładają eleganckie kobiety, które mają własny styl, ale chcą go ożywiać sezonowymi trendami. Lojalność wobec marki Vito Vergelis gwarantuje klientkom uczestnictwo w najnowszej modzie bez konieczności śledzenia żurnali.

Kolekcja Jesień/Zima 2014/15

Najnowsza kolekcja jest kontynuacją głównego Vito Vergelis jz1415 (1)motywu firmy – klasyki z subtelnym powiewem nowości. Firma świadomie rezygnuje z awangardowych rozwiązań, a swoją innowacyjność podkreśla delikatnym detalem, nowoczesnym krojem czy wstawką w zdecydowanym kolorze.
Komfort, kobiecość, optymalna wygoda to cechy okryć i ubiorów, które Vito Vergelis proponuje na sezon jesień/zima 2014/15. Projektanci marki zaproponowali modele o dopasowanych i bardziej formalnych formach, jak i prostych fasonach, wykonane z miękko układających się tkanin z dodatkiem elastanu, które zapewniają poczucie swobody podczas noszenia. W najnowszej kolekcji klasyka miesza się z najnowszymi tendencjami. Stonowane barwy połączone są z wyrazistą fuksją, czerwienią, kobaltem czy żółcią. Ponadczasowe rozwiązania takie, jak krata czy paski połączone zostały z wzorem zimowej wersji kwiatów, przypominającej obrazy szronu na szkle.

W kolekcji jesień/zima nie zabrakło też błysku, np. w zastosowaniu czarnej skóry i jej imitacji.Vito Vergelis jz1415 (6)
Uwagę przyciąga szeroka oferta okryć wierzchnich uszytych z wełen najwyższej jakości: angory, alpaki, czy wełny jagnięcej w spokojnych odcieniach bieli, beżu i szarości oraz czerni i grafitu. W tym sezonie zaproponowano klasyczne formy ozdobione dekoracyjnymi zapięciami i obszyciami z naturalnych futer oraz coraz odważniej lansowane, otulające sylwetkę oversize’owe płaszcze i nowoczesne modele 2 w 1 – płaszcz z odpinaną kurtką puchową. Ich ubrania są doskonałym strojem do pracy, czy na biznesowe spotkanie. Świetnie sprawdzą się również podczas weekendowego wypadu.

Obsypana nagrodami

Profesjonalizm Vito Vergelis nie kończy się na świecie mody. Wrocławska firma zdobyła szereg nagród i wyróżnień m. in. została doceniona Złotą Pętelką za dorobek, osiągnięcia i styl. Kilka lat temu dołączyła też do elitarnego klubu Vito Vergelis jz1415 (5)Gazeli Biznesu, jako najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma. Z kolei w 2012 roku miesięcznik Forbes wyróżnił wrocławską firmę w konkursie dla przedsiębiorców
– Diamenty.
Mimo wielkich sukcesów i coraz większej produkcji, firma stawia na bliskie relacje ze współpracownikami. Wszystkie ubrania są szyte w ich własnym zakładzie produkcyjnym, gdzie większość pracowników przez całe swoje zawodowe życie wspólnie, krok po kroku, tworzyło tę firmę.

Monika Dąbkiewicz
Więcej informacji na: http://vitovergelis.pl/

Comments are closed.