Portret piękna – nieskazitelność, symetria, młodość

Możliwość komentowania Portret piękna – nieskazitelność, symetria, młodość została wyłączona Kosmetyki, New

Piękno ma wiele twarzy. Zachwycamy się zarówno dużymi i małymi ustami, migdałowymi oczami i tymi, które są głęboko osadzone. Niektórzy lubią nosy zadarte, inni komplementują te, które są proste i wyraziste. Uroda jest subiektywnym zbiorem cech, które świadczą o naszej wyjątkowości – jednak piękno ma w sobie zawsze zamiłowanie do symetrii.  Ona najczęściej jest cechą, której najbardziej pożądamy w naszej fizjonomii. Regularne rysy twarzy, prosta i płynna linia nosa, brwi, symetryczne i pełne usta, gładka skóra bez śladu zmarszczek – to wszystko składa się na kanon harmonijnego piękna, które chcemy zobaczyć, kiedy przeglądamy się w lustrze.

Atrakcyjność tkwi w proporcji

Ideał piękna niewiele zmienił się od czasów starożytnych – proporcjonalna, symetryczna twarz  i szczupła, umięśniona już wtedy były odzwierciedleniem doskonałości i przesądzały o atrakcyjności ciała. Grecka kultura w posągach Zeusa, Ateny i wielu innych bogów zaklęła święte, złote proporcje, które inspirowały twórców w kolejnych wiekach – Michała Anioła czy Leonarda Da Vinci. Ten ostatni przeniósł na papier model człowieka idealnie proporcjonalnego. Szkic ten przedstawia sylwetkę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat – a ludzkie ciało samo w sobie jest ukazaniem klasycznego porządku architektonicznego, W tym przypadku figura  postaci jest żywą bryłą, która ukazuje harmonię piękna, a każda proporcja jest starannie, matematycznie obliczona.

Eliksir młodości

Dziś, w XXI wieku także dążymy do doskonałości – i o ile w przeszłości stanowiła ona niedoścignione marzenie, tak obecnie medycyna estetyczna stanowi remedium na praktycznie każdy defekt.

Dzięki najnowocześniejszym preparatom jesteśmy w stanie naprawić każdą asymetrię – obniżony owal twarzy, nierówne brwi, usta, piersi- dziś mankamenty urody to nie wyrok, ale błąd Matki Natury, który jesteśmy w stanie szybko, bezboleśnie naprawić – mówi doktor Jarosław Tolwaj, który od dziesięciu lat przywraca idealne proporcje twarzy i ciała, zmieniając “słabe punkty” wyglądu w atuty. W jaki sposób? Niegdyś to ambrozja i nektar zapewniały wieczne życie i młodzieńczy wygląd – i choć jeszcze nie wynaleziono substancji, która zapewniłaby nieśmiertelność, to możemy skorzystać z eliksirów młodości, które dosłownie uleczą wiele naszych kompleksów. Nie są to jednak żadne magiczne napoje, które znamy chociażby z  “Alicji w Krainie Czarów”, ale nowoczesne zabiegi, preparaty czy urządzenia, wykorzystujące zaawansowane technologie, np. ultradżwięki. Te rozwiązania są w stanie zatrzymać czas, przywrócić naszej skórze idealny wygląd i poprawić te partie, które wywoływały w nas samych uczucie zawstydzenia, onieśmielenia czy wręcz odrazy.

The young female face. Antiaging and thread lifting concept. Collage

Naturalny efekt i prostota

Kto dziś odwiedza gabinety medycyny estetycznej?

Oczywiście, najczęściej są to Panie, które pragną po prostu zmiany na lepsze. To bardzo poprawia samoocenę i komfort życia, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z dużą asymetrią w obrębie twarzy, ciała lub korekta jest wymagana z przyczyn zdrowotnych.Coraz częściej w gabinecie można spotkać również Panów, którzy chcą zadbać o swoją aparycję – wspomina doktor Tolwaj.

Każda wizyta rozpoczyna się od konsultacji i doboru najlepszej metody leczenia lub korekty urody. Każdy przypadek jest inny, oczekiwania co do efektów też grają tu istotną rolę.

Jestem perfekcjonistą w swojej pracy. Nie lubię przerysowania, staram się, żeby końcowy rezultat był naturalny, ale i efektowny. Poprawiam to, co można poprawić, bez nadmiernego przerysowania, które tak naprawdę może bardziej oszpecić niż zdobić – kontynuuje specjalista.

Co możemy zatem zrobić, aby poczuć się lepiej w swojej skórze?  W  ofercie gabinetu  znajdziemy oczywiście zabiegi anti-aging – wygładzające zmarszczki mimiczne (botoks), kuracje dla skóry, która utraciła jędrność, wypełnimy bruzdy za pomocą wypełniaczy, powiększymy policzki i usta  z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – ten ostatni zabieg jest szczególnie popularny, o czym  mogą świadczyć same pozytywne opinie od zadowolonych pacjentek. Recenzje te niewątpliwie świadczą o wysokiej jakości usług i fachowej ręce doktora Tolwaja:

“Taktowny, rzeczowy, delikatny, profesjonalny. Bardzo długo przymierzałam się do zabiegu modelowania ust i bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie tutaj. Doktor ma duże wyczucie estetyczne. Będę tu wracać.”

“Lekarz z duszą artysty. Kieruje się przede wszystkim umiarem i ma w sobie wrażliwość na piękno”

“Super. Polecam. Zabieg HIFU rewelacja. Bezboleśnie i profesjonalnie. Efekt niemalże od ręki.”-

doctor giving mid age woman face lifting injection closeup

Długotrwały efekt, bezbolesny zabieg i nowoczesny sprzęt

Jak jeszcze możemy poprawić urodę, jeśli nie znaleźliśmy dla siebie odpowiedniego zabiegu? Jest oczywistą kwestią, że w takim przypadku konieczne jest wskazanie miejsca, które jest naszą “piętą Achillesową”. Po dalszych konsultacjach z doktorem Tolwajem każdy z pacjentów na pewno odnajdzie swój przepis na idealny wygląd, a ich jest naprawdę wiele – począwszy od zabiegów rewitalizujących przy pomocy nici liftingujących PDO,  mezoterapii kwasem hialuronowym, kolagenem czy osoczem bogatopłytkowym.  Oczywiście wszystko odbywa się bez użycia skalpela – tak jak w przypadku coraz popularniejszego zabiegu HIFU, będącego połączeniem liftingu twarzy i ciała przy pomocy ultradźwięków. Sama fala dźwiękowa ma tu znacznie szersze zastosowanie i może być użyta do korekcji owalu twarzy i uniesienia opadających policzków. Innym zabiegiem przy użyciu nowoczesnej aparatury jest radiofrekfencja mikroigłowa czy plazma – tutaj precyzja wykonania spotyka się z doświadczeniem i wysokiej klasy sprzętem, co niewątpliwie sprawia, że każdy pacjent czuje się po przekroczeniu progu gabinetu bezpiecznie i komfortowo. Dostępne kuracje mają tę niewątpliwą zaletę, że ich wykonanie zazwyczaj nie trwa więcej niż godzinę, a pacjenci na następny dzień mogą z zadowoleniem przeglądać się w lustrze! Inną, niezwykle istotną kwestią jest bezbolesność zabiegów – szczególnie usta stanowią bardzo wrażliwą partię ciała. Strach przed bólem jest tu często determinującym czynnikiem który paraliżuje wiele pacjentek, zwłaszcza jeśli mają negatywne doświadczenia wyniesione z innego gabinetu . Zwracam szczególną uwagę na komfort pacjentek – i choć nie wszystko da się znieczulić, to zapewniam, że ten zabieg nie powinien boleć –podsumowuje dr Tolwaj.Gabinet Medycyny Estetycznej doktora Jarosława Tolwaja znajduje się przy ulicy Twardej 18 w Warszawie. Dr Tolwaj jest absolwentem wydziału lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Dzięki pasji i fachowości wykonania jest jednym z najczęściej polecanych specjalistów w zakresie medyczyny estetycznej, szczególnie pod względem zabiegu powiększania ust.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www, Facebooka i Instagrama.

Dla czytelników Elit 10 % zniżki na pierwszy zabieg!

drtolwaj.pl

instagram.com/drtolwaj/facebook.com/drtolwaj

Comments are closed.