Okuliści do zadań specjalnych

Możliwość komentowania Okuliści do zadań specjalnych została wyłączona Monika Dąbkiewicz, New, Zdrowie

Centrum Medyczno-Optyczne Monokl to placówka, w samym sercu warszawskiej Ochoty która świadczy kompleksowe usługi z zakresu okulistyki i optyki. W jednym miejscu pacjenci mogą dobrać okulary, czy szkła kontaktowe najlepszych światowych marek, a także poddać się nowoczesnym laserowym zabiegom oczu. Miejsce to zostało stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie wysoką jakość usług, wygodę i swój czas. Co ciekawe wielu z nich może skorzystać z oferty centrum w ramach NFZ. O szczegółach rozmawiamy z Eweliną Mańczuk, optykiem, refrakcjonistką i stylistką opraw okularowych z Centrum Medyczno-Optycznego Monokl.

Monika Łaguna: Czym państwa centrum różni się od innych?

Ewelina Mańczuk: W naszym salonie najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zaczynając od kompleksowego i dokładnego badania okulistycznego, aż po dobór korekcji okularowej lub soczewkowej dopasowanej do potrzeb klienta. Każda osoba jest inna i wymaga odmiennego podejścia, zarówno podczas leczenia, jak i wyboru okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, okularów przeciwsłonecznych oraz pomocy optycznych dla osób słabowidzących. Ostatni punkt jest bardzo istotny, ponieważ bardzo wielu osobom, zwłaszcza starszym dostępne rozwiązania w większości salonów optycznych nie są w stanie pomóc widzieć. Nasi lekarze przeprowadzają badanie w tym kierunku i dobierają pomoce takie jak: okulary lupowe, okulary lornetowe, pryzmatyczne do czytania, czy też lupy. Bardzo często jest to jedyna pomoc dla osób, które nie są w stanie czytać.

MŁ: Czy w Centrum Medyczno-Optycznym Monokl jest szansa na skorzystanie z przynajmniej części usług w ramach NFZ?

EM: Nasze centrum ma podpisaną umowę z NFZ, dlatego też tego typu pomoce dla osób słabo widzących są w dużej części refundowane. Refundacja na okulary korekcyjne zaś jest bardzo niewielka, dlatego staramy się zaproponować naszym klientom kilka różnych rozwiązań. Bardzo często mamy rabaty na wybrane produkty. Zdarza się też, że tworzymy indywidualne oferty promocyjne dopasowane do konkretnej osoby. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci są usatysfakcjonowani. Honorujemy także Kartę Dużej Rodziny.

MŁ: Z jakich usług najczęściej korzystają państwa pacjenci?

EM: Najczęstsze wizyty to różnego rodzaju konsultacje okulistyczne. Pacjenci zgłaszają się z licznymi problemami, chorobami oczu, wskazaniami do terapii laserowych, prośbami o dobór pomocy optycznych czy kwalifikację do zabiegu usunięcia zaćmy i wiele innych. Nasi specjaliści są bardzo wykwalifikowani i mają doskonałe podejście do swoich pacjentów, dzięki czemu, wszyscy czują się u nas bardzo dobrze. Często słyszymy, że atmosfera u nas jest wyjątkowa, że nie czują się jak w innych placówkach medycznych. Kolejnym etapem wielu badań jest dobór korekcji okularowej lub soczewek kontaktowych. Nasz stylista opraw okularowych pomaga w doborze odpowiednich oprawek, następnie dobieramy odpowiednie soczewki, dopasowane do wszystkich potrzeb pacjentów. Często klienci są zdziwieni, że zadajemy dużo pytań. Pytamy np. o rodzaj pracy, którą wykonują, liczbę godzin spędzonych za kierownicą czy komputerem, czy też o hobby. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie dopasować produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach i poprawi komfort codziennego życia naszych pacjentów. Dzięki profesjonalnym szkoleniom i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji naszych optyków jesteśmy pewni, że nasza praca i zaangażowanie sprawia, że nasi pacjenci są bardzo zadowoleni.

MŁ: Skupmy się na chwilę na państwa usługach okulistycznych. Mają państwo w swojej ofercie wiele nowoczesnych zabiegów między innymi operacje zaćmy za 2400 zł. W jaki sposób udaje się państwu zaproponować pacjentom tak niską cenę?

EM: Cena jest konkurencyjna, aby zachęcić pacjentów do skorzystania z naszej oferty. Opiewa ona koszt podstawowej wewnątrzgałkowej soczewki jednoogniskowej wszczepianej podczas takiego zabiegu. Jeśli pacjent decyduje się na lepszy rodzaj soczewki jednoogniskowej, soczewkę wieloogniskową lub soczewkę toryczną wyrównującą astygmatyzm – koszt zabiegu jest wyliczany indywidualnie zależnie od wyboru pacjenta i jego wady wzroku.

MŁ: Które z państwa zabiegów okulistycznych są najczęściej wykonywane? A które zasługują na szczególną uwagę np. ze względu na swoją innowacyjność?

EM: Najczęściej wykonujemy laserowe zabiegi fotokoagulacji siatkówki, kapsulotomii tylnej – usunięcia zaćmy wtórnej oraz zabiegi przeciwjaskrowe. Jednym z najnowszych aparatów laserowych jakim dysponujemy od około roku jest aparat do witreolizy – rozbijania mętów ciała szklistego.

MŁ: Działają państwo kompleksowo, dzięki czemu pacjenci mogą skorzystać z państwa salonu optycznego. Czym ten salon różni się od tych sieciowych?

EM: Nasz salon optyczny zawsze stawia klienta w centrum uwagi, a naszym celem jest wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom. Często przygotowujemy oferty specjalne dla naszych klientów. W dużej mierze jest to możliwe ze względu na współpracę z firmą Essilor, z której oferty korzystamy przy zakupie soczewek do okularów. Jako Salon Partnerski mamy wiele możliwości oferowania klientom ciekawych, praktycznych i korzystnych cenowo rozwiązań, oferując jednocześnie produkt wysokiej jakości. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zakupu najnowocześniejszych na rynku soczewek progresywnych Varilux X, które stworzone właśnie przez firmę Essilor!

Dzięki Varilux X klienci po 40. roku życia mogą widzieć perfekcyjnie na każdą odległość, w każdej sytuacji. Posiadamy najnowszej generacji urządzenie do wideocentracji Visioffice, które umożliwia spersonalizowane i bardzo precyzyjne pomiary. Dzięki temu klient otrzymuje okulary ze szkłami, które są szyte na miarę, idealnie dopasowane do jego potrzeb wzrokowych. Posiadamy ofertę szkieł okularowych dla osób w każdym wieku. W dobie Internetu, kiedy wszyscy otoczeni jesteśmy ekranami cyfrowymi, warte podkreślenia są relaksacyjne soczewki okularowe Eyezen, które wspierają akomodację i ułatwiają funkcjonowanie w ciągle pędzącym świecie. Natomiast inteligentne szkła Transitions (fotochromowe), to must have dla każdej osoby, która uwielbia komfort w modnym stylu. Szkła te są przejrzyste w pomieszczeniach, a pod wpływem promieni słonecznych zabarwiają się! Możemy zaoferować naszym klientom wyjątkowe kolory, takie jak granatowy, fioletowy, szary, szarozielony, bursztynowy czy brązowy. Wersję Transitons można dobrać do każdego rodzaju szkieł, zarówno jednoogniskowych, jak i progresywnych, bez względu na wielkość korekcji. Wizyta w naszym salonie to nie tylko okazja do zadbania o doskonałe widzenie, ale także niezapomniane doświadczenie. Zapraszamy na Barską 3 w Warszawie, gdzie wspólnie porozmawiamy o Państwa potrzebach wzrokowych i dobierzemy idealne rozwiązanie.

MŁ: A co z osobami, które mimo wad wzroku nie lubią nosić okularów?

EM: W naszej ofercie posiadamy profesjonalny dobór soczewek kontaktowych. Proponujemy soczewki sferyczne, toryczne, a także multifokalne. Nasi klienci mają wybór soczewek kontaktowych. Korzystamy tylko z renomowanych i bezpiecznych produktów. Głównie firmy Alcon oraz Johnson & Johnson. Należy pamiętać, że recepta na okulary to nie to samo, co recepta na soczewki kontaktowe, dlatego nie powinniśmy samodzielnie dokonywać wyboru soczewek. Specjalista dokonuje dokładne przeliczenia, sprawdza jak soczewka układa się na oku i czy nie spowoduje zagrożenia. Dla naszych specjalistów najważniejsze jest zadowolenie klientów i poprawienie komfortu życia, dlatego też zapraszamy klientów w każdym wieku, postaramy się spełnić państwa oczekiwania.

MŁ: W Monokl można skorzystać z pomocy okulisty, nefrologa dziecięcego, pediatry, specjalisty medycyny pracy, czy fizjoterapeuty. Jakie mają państwo plany rozwoju centrum? Czy w najbliższym czasie pojawią się nowe specjalizacje, czy filie?

EM: Nie wykluczamy nowych specjalności w naszym centrum, ale w chwili obecnej nie ma konkretnych planów. Filii na razie nie planujemy. Skupiamy się raczej na rozwijaniu naszej placówki na ul. Barskiej w Warszawie. 

Na hasło „ELITY” czytelnicy naszego pisma mogą skorzystać z 20% rabatu na usługi w Centrum Medyczno-Optycznym Monokl

Comments are closed.