Moreschi – Fabryka Obuwia

Możliwość komentowania Moreschi – Fabryka Obuwia została wyłączona Buty

logo

Została założona w 1946 roku jako firma rzemieślnicza o strukturze rodzinnej. Jej siedziba zlokalizowana została we włoskiej przemysłowej gminie Vigevano.

Oficjalny początek działalności pod aktualnie używaną marką „Fabryki Obuwia Moreschi” następuje w 1963 roku. Wtedy też mediolański grafik – Angelo Gabriele Fronzoni – projektuje logo przedstawiające dwa stylizowane czarne buty męskie na białym tle. Znak ten przez minione 50 lat stał się prawdziwym symbolem firmy, ściśle związanym także z historią przemysłową gminy Vigevano.object9

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych do firmy wchodzą dzieci GianBeppe, które reprezentują już trzecie pokolenie Moreschi: Stefano zajmuje się częścią handlową, Mario zajmuje się procesami produkcji, natomiast Francesco marketingiem i komunikacją.

Ręczna produkcja, komfort użytkowania, najwyższa jakość, dbałość o szczegóły, najlepszej jakości materiały, włoski styl i oczywiście Made in Italy” są kluczowymi wyrażeniami, które najlepiej opisują filoaofię Moreschi.

Aby wytworzyć jedną parę butów Moreschi niezbędne jest przeprowadzenie od 250 do 300 ręcznych operacji, z wykorzystaniem wyłącznie materiałów o wyselekcjonowanej jakości.

  • Galanteria skórzana Moreschi

Moreschi sprzedaje swoje towary w 80 krajach i obecna jest w ponad 30 butikach na całym świecie.

Najnowszy, jedyny w Polsce i w ej części Europy butik Moreschi zlokalizowany został w Poznaniu na terenie City Park.

ul.Wojskowa 4
60-792 Poznań

www.moreschi.pl

Comments are closed.