Mój udany urlop na Mazurach – Ełk, tu wracam

Możliwość komentowania Mój udany urlop na Mazurach – Ełk, tu wracam została wyłączona Miasta, New, Podróże

Ełk to stolica i serce Mazur. Urokliwe położenie miasta oraz jezioro w ścisłym centrum to niejedyne atuty. Poznaj powody, dla których przy planowaniu urlopu warto wybrać właśnie Ełk. Przyjedź, wypocznij i zakochaj się w tym mieście!

Jezioro z promenadą. W centrum miasta położone jest jezioro, co zapewnia piękne widoki oraz bliskość wszystkich atrakcji. Dumą Ełku jest promenada, czyli 6-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż nabrzeża rozciągająca się niemal przez całe miasto.

Kulinarna uczta. Kartacze, świeża ryba, lokalne pierogi czy mazurski browar – w licznych restauracjach i pubach przy ełckiej promenadzie przez cały rok można skosztować tych tradycyjnych mazurskich potraw.

Relaks w słońcu, wodzie i zieleni. Ełk ma dwie duże plaże miejskie (obie strzeżone). Obok jednej z nich znajdują się kryte korty tenisowe i skatepark, a także ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie można odpocząć wśród zieleni i ozdobnych krzewów. Gdy pogoda nie dopisze, relaks zapewni kąpiel w Parku Wodnym ze 100-metrową zjeżdżalnią, saunami i grotą lodową.

Ełcki caravaning. Przy obu plażach miejskich mieszczą się place caravaningowe. Można tam bezpiecznie wypocząć we własnym kamperze i cieszyć się pięknym widokiem na jezioro, las i promenadę.

Dwie wieże. Na wzniesieniutuż przy promenadzieznajduje się 18-metrowa wieża widokowa. Szczególnie zachwyca widok zachodzącego za lasem słońca, które odbija się w tafli jeziora. Nad miastem góruje też zabytkowa wieża ciśnień z 1895 r.

Park linowy nad wodą. Dwie z trzech tras rozciągają się wśród koron drzew nad samym brzegiem jeziora. Widok jest niesamowity. Trzecia trasa szczególnie ucieszy najmłodszych. Nieopodal mieści się też wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Parki i skwery w centrum miasta. Obok promenady znajduje się skwer z zegarem słonecznym, rzeźbą rusałki i tarasem widokowym na jezioro. Dzieci chętnie bawią się tu przy fontannie chodnikowej. Przy ujściu rzeki Ełk jest park, w którym sam Mikołaj Kopernik pilnuje układu słonecznego (z kul granitowych) i placów zabaw w kształcie gwiazdozbiorów. Obok można poćwiczyć w parku sportowym lub wybrać się na piknik przy nabrzeżach dwóch stawów. To tylko część atrakcji, z których najmłodsi korzystają w Ełku najchętniej. A zabytkową fontannę wśród zieleni i starych dębów zobaczycie w Parku Solidarności.

Przejażdżka zabytkową ciuchcią. Ełk to nieliczne z miast, w których można przejechać się zabytkową Ełcką Koleją Wąskotorową. Odnowiona parowa ciuchcia zabierze Cię w wycieczkę wśród mazurskich pól i lasów. Po powrocie możesz obejrzeć zabytkowe parowozy w Parku Odkrywców Kolei.

Ełksplozja wydarzeń, a w wśród nich:

Aqua Fiesta (11 lipca)

Maratony pływacki i kajakowy oraz zabawy na sprzęcie pływającym.

Lato Kabaretowe MULATKA (15-17 lipca)

Przegląd m.in. młodych i zdolnych grup kabaretowych oraz występy gwiazd kabaretu.

Mazurskie Zawody Balonowe (22-24 lipca)

Zawody balonowe z udziałem ekip z Polski i zagranicy. Widowiskowe przeloty balonów nad miastem i jeziorem.

Festiwal „Ełk, Będzie Czytane” (31 lipca-1 sierpnia)

Wydarzenie literacko-muzyczne: spotkania z uznanymi autorami, targi książek, koncerty, wystawy, animacje dla dzieci.

Ełk na Trzy Oktawy (20-22 sierpnia)

Na ełckiej scenie zabrzmią arcydzieła muzyki symfonicznej i operowej.

Koncerty: Rock Night (7 sierpnia), Bitamina (25 lipca), Jazz Night (14 sierpnia), Blues Night (28 sierpnia), Bluszcz (29 sierpnia).

Więcej na www.elk.pl

Pobierz aplikację mobilną

Wstawić „QR-KOD”

Mazury, Pojezierze Ełckie

Comments are closed.