Klink International – jest jednym z największych polskich importerów i dystrybutorów kamienia naturalnego.

Możliwość komentowania Klink International – jest jednym z największych polskich importerów i dystrybutorów kamienia naturalnego. została wyłączona Architektura, Design, New

Działamy na rynku od ponad ćwierć wieku. Dysponujemy własnym centrum logistycznym oraz ogólnokrajową siecią punktów handlowych. U nas znajdą Państwo granity, marmury, łupki, kwarcyty, wapienie, trawertyny, piaskowce. Oferta obejmuje płytki, mozaiki, stopnice, parapety, panele, forniry, palisady, kostki, krawężniki, bloki, pasy i slaby.

Kamień naturalny jest materiałem, który w szerokim zakresie znajduje zastosowanie w budownictwie funkcjonalnym i dekoracyjnym. Jest doskonałym wyborem zarówno dla miłośników klasycznego wykończenia, jak i nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych.

Wykazuje się znakomitymi parametrami, jeśli chodzi o odporność na uszkodzenia mechaniczne, współczynnik ścieralności czy kumulowanie i oddawanie ciepła. Jest materiałem niezwykle trwałym, świetnie sprawdzającym się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Stanowi najbardziej uniwersalny naturalny materiał do wykończenia podjazdów, tarasów, balkonów i schodów. Nie tylko upiększy każdą elewację, ale dzięki wytrzymałości na wahania temperatur pozostanie w dobrej kondycji przez długie lata.

Kamień naturalny jest niezwykle użyteczny w pomieszczeniach intensywnego użytkowania jak hotele, pensjonaty, restauracje. Można go stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak sauna, czy basen.

Dzięki bogatej kolorystyce pozwala tworzyć wnętrza w dowolnym stylu – od ciepłych i przytulnych, przez stonowane i naturalistyczne aż po surowe industrialne klimaty. Mnogość rodzajów wykończenia (polerowany, płomieniowany, szlifowany, szczotkowany, antykowany, bębnowany, łupany) czyni go doskonałym tworzywem dla każdego architekta i projektanta.

Kamień naturalny to nasza specjalność, ale oferujemy również inne materiały – gresy wielkoformatowe, gresy 20 mm, spieki kwarcowe a także ciekawe kolekcje płytek ceramicznych. Importujemy materiały z całego świata, również na indywidualne zamówienia. Współpracujemy z inwestorami prywatnymi, instytucjonalnymi, firmami wykonawczymi, kamieniarskimi, architektami oraz projektantami wnętrz i krajobrazu.

Regularnie bierzemy udział w międzynarodowych targach, dzięki czemu nasza oferta jest na bieżąco uaktualniana i podąża za światowymi trendami. Materiały z naszej oferty można obejrzeć w 17 salonach firmowych a także online w naszym sklepie internetowym „klink.pl”.

Comments are closed.