Czy wyższy materac jest lepszy?

Możliwość komentowania Czy wyższy materac jest lepszy? została wyłączona New

Poszukując wygodnego rozwiązania do spania często zadajemy sobie takie pytanie.

Czy warto dopłacić do wyższego materaca?
Czy nie wystarczy normalna wysokość?

Jeśli szukamy komfortu ponadprzeciętnego, to nie znajdziemy go na przeciętnej wysokości materacu. Różnica czasami może się okazać ogromna, szczególnie jeśli nasza waga jest wyższa niż przeciętna.

Kwestia dostępności w sklepach często sprawia, że wybieramy jednak materac niski, gdyż nie każdy sklep ma świadomość i dostęp do takich produktów. Warto jednak przeanalizować korzyści z posiadania wyższego materaca i poszukać sklepu w którym takie produkty przetestujemy, bo jest ich coraz więcej.

Powyżej 30-35 cm wysokości mamy zazwyczaj do czynienia z materacami jednostronnymi, posiadającymi konstrukcję hybrydową, czyli połączeniem materaca sprężynowego od dołu i piankowego od góry. Nie musimy ich więc przewracać co jakiś czas.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy gwarancję solidnego podparcia ciała i idealnego dopasowania do jego kształtu oraz odciążenia bez efektu oddawania nacisku przez sprężyny, gdyż są na samym dole wkładu i dzięki temu zwiększają sprężystość i dają nam łatwość w przewracaniu się z boku na bok oraz wstawaniu.

Wysokie materace dają niezrównany komfort i trwałość dzięki użyciu najlepszej jakości komponentów i warstwowej konstrukcji wkładu. Są przez to dość ciężkie, ale bez wątpienia ich przewaga to komfort i wyższa pozycja przy wstawaniu z łóżka, dlatego przy zakupie materaca zachęcamy do porównania komfortu jaki daje materac standardowy i wysoki.

Comments are closed.