Baldinini

Możliwość komentowania Baldinini została wyłączona Buty, New

Ponad 100 lat temu,

w 1910 roku w San Mauro Pascoli na włoskim wybrzeżu Adriatyku, rodzina Baldinini otworzyła zakład szewski wraz ze sklepem i w ciągu kilku następnych lat stała się kwitnąca małą firmą produkującą stylowe obuwie. Dwa następne pokolenia sprzedawały buty już na terenie całych Włoch. W 1970 roku stery przejął Gimmi Baldinini, który wyeksportował markę na cały świat.

Klasyczne wzory Baldinini to ponadczasowe projekty, które można porównać do miniaturowych dzieł sztuki, które nigdy nie wyjdą z mody.

Styl Baldinini urzeka przede wszystkim najwyższej jakości skórą oraz ręcznymi wykończeniami. Są to oryginalne, ale oparte na klasyce projekty. Buty są zgrabne, smukłe, o zdecydowanej linii, eleganckie i idealnie dopasowane. Marka Baldinini oddaje nastroje mody wczoraj i dziś. Wszystko, co jest innowacyjne, modne, awangardowe idzie z duchem czasu i zmieniającymi się gustami coraz bardziej wymagających klientów.

Obecnie marka posiada kilkadziesiąt salonów na świecie, m.in. We Włoszech, Rosji, Chinach, Czechach, Francji, Bułgarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA w tym 5 mono markowych salonów w Polsce .

Cechy charakterystyczne nowej kolekcji Jesień/Zima 2019/2020

Czerwony, czarny i biały – trylogia kontrastu: klasyczna kombinacja odświeżona i urozmaicona fakturą węża, tworząca niepowtarzalne wzory graficzne w ekspresji glam rock. Intensywnie czerwone kozaki z dużym logo i sztyletowymi złotymi szpilkami oraz botki  z dużymi guzikami z monogramem i obszyte karmazynowym futrem nawiązują do atmosfery Moulin Rouge.

Tekstura skóry z tłoczeniami na wzór skóry pytona z pozłacanym obcasem oraz potrójnym zapięciem została przeniesiona również na buty kowbojskie.
W tym sezonie główny nurt marki dokonuje zdecydowany zakręt również w stronę mody ulicznej poprzez absolutnie czarne dodatki przedzielone przebłyskami czerwieni, podkreślające linię i objętość. Cielęca skóra sparowana z neoprenem oraz gumowane obcasy z podeszwami antypoślizgowymi poprawiają wygodę oraz stabilność botek. W nowej kolekcji znajdziemy również matową oraz połyskującą czerń w butach w bardziej agresywnym wzornictwie, zapinane, sznurowane czy zdobione kolorowymi kamieniami w tym również od Swarovskiego.

link do naszego sklepu: www.baldinini.warszawa.pl
link na profil FB: facebook.com/BaldininiWarszawa
link na instagram: instagram.com/BaldininiWarszawa

Comments are closed.