Gmina Wolsztyn – „pod parą”

Możliwość komentowania Gmina Wolsztyn – „pod parą” została wyłączona Miasta, New, Wydarzenia

Gmina Wolsztyn usytuowana na pograniczu Pojezierzy Poznańskiego i Lubuskiego, dzięki ukształtowaniu terenu, licznym lasom i jeziorom oraz zabytkom i infrastrukturze rekreacyjnej jest regionem różnorodnie turystycznym.

Wolsztyn – atrakcyjne krajobrazowo i kulturowo, czyste, ukwiecone miasto ma czym przyciągnąć turystów, których uwagę przede wszystkim zwraca unikatowa w Europie parowozownia. Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn to ostatnie miejsce na świecie, w którym lokomotywy parowe nieprzerwanie wykorzystywane są do prowadzenia pasażerskiego ruchu planowego i gdzie niemal codziennie zobaczyć można parowóz „pod parą” pracujący dokładnie tak, jak kilkadziesiąt lat temu.

Dwa jeziora, nad którymi leży Wolsztyn umożliwiają przyjeżdżającym tu gościom aktywny wypoczynek. Dodatkowo mogą oni korzystać z ciągle udoskonalanej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej: Pływalni Miejskiej, skateparku, urządzeń fitness na świeżym powietrzu.

W mieście są także muzea: noblisty Roberta Kocha oraz rzeźbiarza Marcina Rożka, a w jego pobliżu – pocysterski zespół klasztorny w Obrze wraz z Muzeum Misyjnym Misjonarzy Oblatów.

Instytucje kultury, zespoły artystyczne, festiwale muzyczne, festyny … kultura w mieście i gminie Wolsztyn ma się bardzo dobrze, a turyści tu przyjeżdżający mają w czym wybierać: czerwiec – Festiwal Folkloru, lipiec – Dni Jezior Wolsztyńskich, sierpień – Festiwal Czyste Country oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, wrzesień – Festyn Jesienny.

Miasto i gmina Wolsztyn to tereny chętnie odwiedzane przez turystów, także z powodu ich walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Lasy, jeziora, kanały Obry i urokliwa rzeka Dojca, pomnikowe aleje
i zabytkowe pałacowe parki, tereny chronione przyciągają do tego regionu tych, którzy cenią ciszę i wypoczynek na łonie natury.

Leżąca na zachodniej granicy województwa Gmina Wolsztyn stanowi doskonałą wizytówkę Wielkopolski witającą turystów z kraju i zagranicy hasłem „Wolsztyn pełną parą…”.  Zapraszamy do Gminy Wolsztyn
– warto ją odkryć!

Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie ul. Doktora Kocha 12a 64-200 Wolsztyn

www.wolsztyn.pl

tel. 68 347 31 04 / e-mail biuropromocji@wolsztyn.pl

 /gciwolsztyn

Comments are closed.