Warszawski Festiwal Filmowy

Możliwość komentowania Warszawski Festiwal Filmowy została wyłączona Wydarzenia

Gdzie: Multikino Złote Tarasy, Kinoteka

Kiedy: 13.10-22.10.2017

Ponad 200 filmów – krótko i pełnometrażowych, w tym 70 premier – to w skrócie plan tegorocznej edycji WFF. Po każdej projekcji filmu na widzów czeka spotkanie z jego twórcami. To jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce.

Festiwal w piątek 13.10 zacznie się od premiery „Pewnego razu w listopadzie…” – najnowszego filmu Andrzeja Jakimowskiego, którego akcja dzieje się w Dzień Niepodległości. Marek (Grzegorz Palkowski) i jego matka (Agata Kulesza), po tym gdy w wyniku eksmisji tracą dach nad głową, trafiają do skłotu.


Organizatorzy zaplanowali także pokazy filmów w ramach pięciu sekcji niekonkursowych, w tym m.in. „Polska klasyka” – dla polskich filmów starszych niż 10 lat, które „stanowiły istotne osiągnięcia polskiej kinematografii”, „Odkrycia” – z pełnometrażowymi fabułami i dokumentami „poruszającymi tematy współczesne z całego świata, prezentowanymi wcześniej na festiwalach filmowych za granicą” oraz „Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe 2016 roku”.

Pokazy filmowe to jednak nie jedyny atut WFF. Uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z warsztatów dla młodych filmowców, warsztatów dla dziennikarzy oraz otwartego szkolenia „Sztuka Montażu”, organizowanego z Polskim Stowarzyszeniem Montażystów.

Comments are closed.