Sylwia Kotkowska-Rzeppa – prezes firmy STRICTA UG

Możliwość komentowania Sylwia Kotkowska-Rzeppa – prezes firmy STRICTA UG została wyłączona Ludzie, New

Wyłączny dystrybutor tkanin dekoracyjnych oraz tapet znanej światowej marki Clarke & Clarke w Polsce.

clark

Pani Sylwio, z wielkim zaangażowaniem i widocznym zachwytem opowiada Pani o tkaninach dekoracyjnych i tapetach Clarke & Clarke. Skąd ta fascynacja?

SKR: Fascynacja to właściwe słowo. Powiedziałabym nawet – bezkrytyczne uwielbienie, które rozpoczęło się całkiem prozaicznie. Kilka lat temu urządzałam swój dom – wyczekany, wymarzony i koniecznie chciałam, aby był niepowtarzalnie, a jednocześnie elegancko urządzony. Miałam swoje oczekiwania i właśnie tkaniny nieznanej wówczas na rynku marki Clarke & Clarke je spełniły.
artdeco

Czyli?

SKR: Wśród licznych kolekcji Clarke & Clarke zafascynowało mnie przede wszystkim bogactwo faktur, barw i ornamentów, pozwalające na ekstrawaganckie rozwiązania i intrygujące zestawienia. Dzięki wybranym wówczas tkaninom udało mi się stworzyć w domu atmosferę wnętrza luksusowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż udało mi się ten luksus stworzyć za całkiem przystępną cenę. Jestem przekonana, iż wiele pań domu myśli takimi kategoriami.
6

Jak to się stało, że w chwili obecnej to właśnie Pani sprzedaje w Polsce luksus w przystępnej cenie?

SKR: Poprzedni dostawca tkanin Clarke & Clarke w Polsce zupełnie niespodziewanie musiał zrezygnować ze swojej działalności. Wówczas stwierdziłam, iż właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, abym to właśnie moja firma reprezentowała C&C w Polsce. I tak moja firma od stycznia 2014 r.  STRICTA UG kompleksowo obsługuje klientów w Polsce w zakresie dostawy tkanin i tapet z kolekcji Clarke & Clarke, oferując produkty zaspokajające potrzeby naszych klientów pod względem jakości i wartości usługi. Jestem bardzo dumna z tego, iż reprezentuję w Polsce markę Clarke & Clarke. Szczególnie zadowolona jestem z wysokiego poziomu satysfakcji obsługiwanych przez moją firmę klientów, którzy bardzo cenią sobie niepowtarzalne wzornictwo, wysoką jakość, krótkie terminy realizacji zamówień oraz zaangażowanie i otwartość na potrzeby klientów.
1

Proszę przedstawić markę Clarke & Clarkę naszym czytelnikom.

SKR: Firma Clarke & Clarke jest firmą rodzinną z siedzibą w północno-zachodniej Anglii – historycznym centrum przemysłu bawełnianego. Globalny sukces Clarke & Clarke bazuje na twórczej wizji małżeństwa Lee i Emmy Clarke oraz współpracy zgranego i zaangażowanego zespołu. Założona
w 1999 roku firma dystrybuuje tkaniny i tapety do ponad 90 krajów, w których cieszy się uznaniem za doskonałą jakość, innowacyjność i wysoki poziom obsługi klienta.
2

Jakie produkty oferuje Clarke & Clarke?

SKR: Clarke & Clarke oferuje klientom przede wszystkim tkaniny dekoracyjne i obiciowe oraz tapety. 76 kolekcji tkanin oraz 8 kolekcji tapet może znaleźć swoje zastosowanie w prywatnych domach, rezydencjach, restauracjach, jak również domach letnich i altankach. Nasze kolekcje cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród właścicieli hoteli, szczególnie butikowych. Clarke & Clarke oferuje również szeroki wybór zestawów – materiałów pasujących do siebie pod względem kolorystyki, o różnych bądź podobnych wzorach. Uzupełnieniem niektórych kolekcji są tapety w podobnej stylistyce. Tkaniny C&C można wykorzystać do dekoracji okien, ścian i  mebli.
3

Na rynku jest wielu producentów i dystrybutorów znanych marek, którzy mają bardzo podobny asortyment. Jakich argumentów można użyć, aby przekonać klienta do kupienia tkanin i tapet z kolekcji Clarke & Clarke?

SKR: Przede wszystkim bogata oferta. Niewyczerpana różnorodność kolorów, faktur i ornamentów daje nieograniczone możliwości kreacyjne. W ofercie marki możemy odnaleźć barwy o historycznych tonach, ciepłe i naturalne odcienie oraz paletę mocnych i nasyconych kolorów, dla osób lubiących eksperymenty. Kolejnym argumentem jest śmiałe i nowoczesne wzornictwo. Ponadto za sięgnięciem do tkanin kolekcji C&C przemawia aktualność kolorystyki i wzornictwa oraz ich zgodność z obecnie panującymi światowymi trendami. Kolekcje ukazują się średnio dwa razy w roku. Satysfakcjonują one naszych klientów pod względem estetycznym i funkcjonalnym, gdyż tkaniny z różnych kolekcji można ze sobą łączyć uzyskując unikalne rozwiązania i dekoracje.
Bardzo charakterystyczne dla C&C jest to, iż kolekcje zawierają tkaniny o naturalnym składzie, tj. len, bawełna, wiskoza.
5

Komu poleca Pani asortyment marki Clarke & Clarke?

SKR: Tkaniny i tapety Clarke & Clarke polecam wszystkim, którzy w istotny sposób chcą ukształtować bądź podkreślić charakter wnętrz, w których mieszkają lub pracują. Polecam je osobom, które cenią sobie innowacyjność i niepowtarzalność, a przede wszystkim wysoką jakość.
7

Czym wytłumaczy Pani rosnącą popularność oferowanych przez Państwa tkanin?

SKR: Myślę, iż głównymi atutami oferowanych przez nas produktów są bogate i ponadczasowe wzornictwo oraz funkcjonalność. Jak wspomniałam już wcześniej, tkaniny z różnych kolekcji można wzajemnie koordynować. Ponadto znajdują one zastosowanie zarówno w dekoracji okien, jak i produkcji mebli. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów i na ich życzenie poddajemy tkaniny procesowi uniepalniania. Dotyczy to klientów, którzy dekorują obiekty hotelowe. Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy tkaniny do dekoracji pokoi dziecięcych.
Ogromną popularnością cieszą się kolekcje Storybook oraz Blighty, pełne kapryśnych wzorów zawierających motywy zwierząt, przyrody oraz atrakcji turystycznych, w tym również zabytków Londynu. Z doświadczenia mogę również powiedzieć, iż zmienia się mentalność naszych klientów, m.in. w związku z tym, iż więcej podróżują po świecie, zwiedzają, poznają nowe trendy, stają się bardziej otwarci, pewniejsi siebie i swojego stylu.
Wielokrotnie spotkałam się z opiniami, iż wzornictwo C&C jest pionierskie i wyznacza pewne trendy na rynku tkanin. Znam klientów, którzy z pewną niepewnością zdecydowali się na ekstrawaganckie tkaniny, a po jakimś czasie cieszyli się ze swojej trafnej – jak się okazało – decyzji.
9

Jakie trendy panują obecnie w świecie tkanin i tapet?

SKR: W sezonie wiosenno-letnim modne są kwiaty, motywy graficzne, delikatne farbowania oraz motywy pędzla. Ponadto bardzo popularne jest mieszanie różnych deseni, dzięki czemu można uzyskać niezwykłe efekty, poprzez np. połączenie kwiatów z kratką lub orientalnych wzorów z paskami. Przykładem tego są tkaniny z bardzo popularnych wśrod naszych klientów wiosennych kolekcji: Traviata, Zanzibar. Od maja br. katalog tkanin C&C został wzbogacony o 4 nowe kolekcje: Fougeres, Gustavo, Indienne i Vegas. Mam nadzieję, iż zostaną one przyjęte przez naszych klientów z tak ogromnym entuzjazmem jak pozostałe kolekcje. Mnie już zafascynowały.
271420457490

Wiecej informacji: www.clarke-clarke.pl

Comments are closed.