Stolarska Pracownia Artystyczna pana Leszka Daniluka

Możliwość komentowania Stolarska Pracownia Artystyczna pana Leszka Daniluka została wyłączona Design, New, Religia, Sztuka

Polski rynek mebli w dalszym ciągu jest zdominowany przez meble, których wzornictwo opiera się na najnowszych trendach lub wzorach tradycyjnych. Jednak od początku lat dziewięćdziesiątych pojawiają się niestandardowe oferty, skierowane do specyficznych klientów. Obok dużych zakładów oferujących klientowi meble o niecodziennej estetyce istnieją również wytwórcy dostarczający klientowi meble na indywidualne zamówienie.

Jednym z takich miejsc działających już od 1985 roku jest Stolarska Pracownia Artystyczna pana Leszka Daniluka – Mistrza Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.

To w niej natkniemy się na prawdziwe dzieła sztuki, gdyż sam mistrz pierwsze szlify zdobywał podczas prac renowacyjnych w Zamku Królewskim w Warszawie.
Jego pracownia specjalizuje się w stolarstwie budowlanym, sakralnym i renowacji mebli. Artystyczną pracownię w Platerowie odwiedzają księża z całej Polski, powstają tu bowiem ołtarze, chrzcielnice, konfesjonały, różne meble i części wyposażenia do wnętrz kościelnych. A trzeba wiedzieć, iż artystyczne meble powstaję zazwyczaj bez użycia obrabiarek, pilarek i innych specjalistycznych urządzeń. Większość prac wykonana jest ręcznie, wykorzystując specyfikę danego gatunku drewna. Prace te możemy podziwiać w kościołach w Białymstoku, Kobyłce, Józefowie, Górze Kalwarii, Otwocku, Przemyślu, Zakopanym i Powsinie.

Specyfika pracy nad meblami sakralnymi stała się podwaliną do późniejszych projektów wykorzystywanych w meblarstwie użytkowym. Tworzone są tu meble według projektu artysty, a także odtwarzane według wzorów historycznych. Niektóre prace, tak jak ta w Powsinie trwały 6 lat.

W pierwszej kolejności wykonywane są rysunki, następnie szablony z płyty lub sklejki i dopiero na ich podstawie właściwe meble. Ulubionym stylem mistrza jest barok a surowcem, który najbardziej ceni – drewno dębowe, trwałe i pasujące fakturą do wnętrz kościelnych i dużych przestrzeni. Bale dębowe sezonowane są przez kilka lat, by nadać im odpowiednią trwałość i charakter. Pasją pana Leszka Daniluka są prace trudne, w których można wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem. One też sprawiają mistrzowi najwięcej satysfakcji. Często źródłem inspiracji jest po prostu miejsce, gdzie ma stanąć konkretna kompozycja, jaka sama przychodzi na myśl po zapoznaniu się z układem pomieszczeń. Wszystko w tej pracy jest płynne, bo i meble powstają na indywidualne zamówienie.
O ogromnym zadowoleniu klientów świadczą medale i dyplomy oraz wiele podziękowań za solidność i rzetelne podejście do pracy.

Zapraszamy do Platerowa.
Stolarska Pracownia Artystyczna
Leszek Daniluk
Ul. Dubienka 14a, 08-210 Platerów
(83) 357 85 51, 503 858 924

Comments are closed.