Rozwój nowych technologii w Krakowie

Możliwość komentowania Rozwój nowych technologii w Krakowie została wyłączona Wydarzenia

8 i 9 kwietnia 2019 odbędzie się V Europejski Kongres Samorządów. To szczególne krakowskie wydarzenie, w którym biorą udział liderzy samorządowi, elity regionalne, przedstawiciele administracji państwowej, świata biznesu i kultury. Dzięki prężnie rozwijającej się gospodarce, wspartej nowymi technologiami, Kraków staje się coraz bardziej atrakcyjny biznesowo, a także kolejny raz ma okazję gościć ponad 2 tys. uczestników Kongresu.

Kraków jako jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów polskich miast coraz prężniej się rozwija. Dla gospodarki i jej rozwoju ma to one ogromne znaczenie, a także przyczynia się do ciągłego rozwoju społecznego. Na przestrzeni lat intensywnie ewoluuje tu sektor biznesowy oraz technologiczny.

Stolica Małopolski, będąc liderem innowacyjności, nie bez powodu wyróżnia się na tej płaszczyźnie. Kraków po raz kolejny znalazł się na bardzo wysokiej pozycji w raporcie za 2018 rok prestiżowego globalnego zestawienia najlepszych światowych lokalizacji Tholons Services Globalization City Index. Uzyskał lepsze, o dwie pozycje, miejsce niż w zeszłym roku, zdobywając 6. miejsce w zestawieniu i zajmując jednocześnie najwyższą pozycję wśród miast europejskich jako najlepsza lokalizacja dla inwestycji typu BPO/SSC. W zestawieniu tym Kraków wyprzedził takie znane ośrodki jak Dublin, Buenos Aires, czy Singapur, a także zostawiając szesnaście pozycji za sobą Warszawę.

Ponadto według raportu CBRE, EMEA Tech Cities. Opportunities in Technology Hotspots, Kraków znajduje się na trzecim miejscu wśród europejskich stolic, a pierwszym w zestawieniu polskich miast, jako lokalizacja, w której nastąpił szybki wzrost zatrudnienia w zakresie nowych technologii w ostatnich latach i prognozuje równie wysokie wyniki w następnych.

– Krakowianie są dumni z osiągnięć swojego miasta, które jako drugie co do wielkości w Polsce może poszczycić się doskonałymi warunkami dla rozwoju biznesowego. Na bieżąco odpowiada na zmiany gospodarcze, a także wspiera lokalne, nowoczesne branże i start-up’y oraz dofinansowuje innowacyjne projekty – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa, Miasta Gospodarza V Europejskiego Kongresu Samorządów.

Realizowana Strategia Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030” określająca podstawowe kierunki rozwoju społeczno-

Katalog

Katalog

gospodarczego miasta pokazuje, że w ciągu ostatnich lat znacząco rozwinął się sektor małych i średnich przedsiębiorstw, a stopa bezrobocia wyraźnie spadła z 3,6% w 2016 roku do 2,4% na koniec 2018 roku. Wzrósł także odsetek osób, które zaktywizowały się zawodowo z bezrobocia, jest to wzrost z 24,4% w 2016 roku do 34,6% dwa lata później.

Miastem Gospodarzem V Europejskiego Kongresu Samorządów jest Miasto Kraków.
Miejscem wydarzenia jest ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie.
Rejestracja i akredytacja na V Europejski Kongres Samorządów odbywa się poprzez formularz elektroniczny na stronie: www.eks-krakow.pl.

Więcej informacji udziela Biuro Prasowe: eks@designpr.pl

 

Szczegóły na stronie

 www.eks-krakow.pl/

Comments are closed.