Remeb – meble z najwyższej półki

Możliwość komentowania Remeb – meble z najwyższej półki została wyłączona Architektura, Kuchnia, New, Technologia


Wyjątkowy design, znakomita jakość i dbałość o detal to ich dewiza.  Ich meble produkowane są z pasją przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Współpraca z najlepszymi projektantami i wysoki standard obsługi zamówień na każdym etapie produkcji spowodowały, że są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Początki firmy Remeb sięgają czasów odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Ojciec właścicieli zajmował się snycerstwem właśnie w Zamku Królewskim. Wiele rzeźbionych tam ram do obrazów i innych ozdobnych ornamentów wyszło spod jego ręki.
Przekazanie zainteresowań i pasji ojca synom spowodowało, że w końcu lat 80 -tych synowie Krzysztof i Paweł Jakubkowie założyli firmę meblarską i do dziś z powodzeniem prowadzą coraz prężniej działające przedsiębiorstwo.
– W 1987 r. wróciłem do Polski po czteroletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych. Pracowałem tam w zakładzie meblowym. To czego nauczyłem się tam postanowiłem przenieść na polski rynek, dlatego w 1989 r. razem z bratem założyliśmy Remeb – mówi Krzysztof Jakubek, prezes Remeb.
– Na początku robiliśmy tylko sypialnie. Z czasem klienci sami zaczęli nas namawiać do tworzenia innych mebli, bardzo szybko wyspecjalizowaliśmy się w projektowaniu i produkcji mebli kuchennych – mówi Paweł Jakubek, wiceprezes firmy Remeb.

Rodzinny biznes

Największą siłą firmy Remeb są ludzie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności, wsparte najnowocześniejszymi systemami szkolenia pozwalają tworzyć coś niespotykanego i nieuchwytnego. Rodzinne więzy, które łączą pracowników sprawiają, że każdy tutaj pracuje na najwyższych obrotach, bo czuje, że pracuje na swoje nazwisko.
– Nauczyliśmy się pracować zespołowo. Dla mnie praca z rodziną to gwarancja lojalności i pewność, że każdy z nas ma wspólny cel – dobro firmy – mówi Krzysztof Jakubek, prezes Remeb.

– Kiedy wujek i tata zaczęli rozwijać firmę miałam zaledwie kilka lat. Od początku moim marzeniem było kiedyś pracować właśnie w ich firmie – mówi Agata Jakubek-Oktaba, projektantka. W Remeb pracuję dopiero od kilku miesięcy, ale już wiem, że to jest moje miejsce – dodaje.

Od 2015 r. Remeb może pochwalić się też swoim salonem w Londynie.

– Nasz londyński salon ma coraz więcej klientów, dlatego w najbliższym czasie powstanie drugi punkt, w którym także będziemy mogli przyjmować sympatyków naszych realizacji. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania nowego salonu – mówi Paweł Jakubek, wiceprezes Remeb.

Czym Remeb różni się od innych?

Meble firmy Remeb to gwarancja niepowtarzalnego stylu. Od samego początku istnienia firmy największy wkład w rozwój designu i tworzenie nowych modeli miał założyciel firmy Krzysztof Jakubek.

– Większość projektów wymyślam sam. Wielką inspiracją dla nas są też nasi klienci. Często to w ich głowie rodzi się pomysł, który my dzięki pracy całego zespołu zamieniamy w rzeczywistość. W ten sposób powstają meble idealnie dopasowane do potrzeb zleceniodawcy. Kadra Remeb obserwuje też wszystkie najbardziej prestiżowe targi producentów wyposażenia wnętrz, tak aby zapewnić klientom ofertę odpowiadającą światowym trendom. Dbałość o każdy szczegół – od projektu po montaż – nadaje indywidualny charakter każdemu meblowi – mówi Krzysztof Jakubek, prezes Remeb.

– My nie produkujemy niczego masowo. Staramy się robić jak najwięcej mebli na indywidualne zamówienie. W ten sposób nasi klienci nie muszą się obawiać, że połowa sąsiadów na ich osiedlu będzie miała identyczne kuchnie – stwierdza Paweł Jakubek, wiceprezes Remeb.

Dodatkową pomocą są wykwalifikowani architekci wnętrz, czy projektanci, którzy na stałe współpracują z firmą i pomagają klientom zaprojektować meble tak, aby idealnie pasowały do ich wnętrz.

Snycerstwo

Znakiem rozpoznawczym mebli Remeb są ręcznie robione, bogate zdobienia. Sztuka snycerstwa, czyli bardzo stara technika zdobnicza, polegająca na bardzo drobiazgowym rzeźbieniu w drewnie to tradycja przekazywana w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie.  Ojciec właścicieli firmy, Jerzy Jakubek, znakomity artysta, mistrz snycerstwa, nadal misternie tworzy unikatowe rzeźby, które są elementami ich mebli. Snycerstwo wymaga czasu, ale efekty są tego warte.

Intarsja

W produkcji mebli Remeb często wykorzystywana jest też sztuka intarsji. To  znana jeszcze w starożytności technika zdobnicza polegająca na tworzeniu obrazu przez wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych, w tym przypadku mebli zwłaszcza innymi gatunkami drewna, czasem podbarwianymi, bejcowanymi lub podpalanymi. Wstawki umieszcza się w miejscu usuniętych fragmentów z powierzchni przedmiotu.

Remeb łączy w sobie starodawne techniki zdobnicze z nowoczesnymi systemami, co sprawia, że ich meble niekiedy wyglądają jak antyki, ale są funkcjonalne tak jak najnowocześniejsze sprzęty.

 

Kompleksowość

Choć firma Remeb specjalizuje się w kuchniach – to absolutnie nie boi się żadnych wyzwań. W swojej ofercie mają zarówno zestawy mebli kuchennych, jak i meble wolnostojące, a nawet drzwi i zabudowy.

– Jeśli klient sobie tego życzy, możemy zrobić dla niego meble do całego mieszkania.  W ten sposób wystrój całego domu jest bardzo spójny – mówi Paweł Jakubek, wiceprezes Remeb.

Znani i uznani

Firmie Remeb zaufało również wiele gwiazd, które cenią sobie luksusowe wnętrza. Wśród nich są muzyk Robert Chojnacki, czy kucharz Karol Okrasa.

– Firmę Remeb poleciła nam nasza koleżanka, podkreślając, że jest to firma polska i ma wieloletnią tradycję. Początkowo myśleliśmy jedynie o zleceniu wykonania kuchni, skończyło się na meblach do całego mieszkania. Na każdym etapie pracy spotykaliśmy się z profesjonalną i ogromnie życzliwą obsługą – począwszy od spotkania z właścicielami firmy, poprzez proces projektowania, aż do montażu – przyznają Monika i Karol Okrasa.

– Mój dom to miejsce, w którym czuję się najlepiej. Tutaj pracuję, odpoczywam, przyjmuję gości. Stworzenie takiego miejsca to realizacja własnych marzeń. Te marzenia pomogła mi urzeczywistnić firma Remeb. Od początku kontakt z przedstawicielami Remebu był dla mnie przyjemnością. Proces projektowania, później montażu, to spotkania z prawdziwymi profesjonalistami – mówi Robert Chojnacki.

Plany na przyszłość

Wieść o wysokiej jakości mebli firmy Remeb obiegła nie tylko Polskę, ale i całą Europę. Jej właściciele mogą poszczycić się wieloma zagranicznymi zamówieniami.

– Realizowaliśmy nasze projekty w Szwajcarii, Luksemburgu, Nicei, Berlinie, Moskwie i oczywiście Londynie, gdzie znajduje się jeden z naszych salonów –mówi Paweł Jakubek, wiceprezes Remeb.

– Chcemy też powiększyć ekspozycję mebli w naszej głównej siedzibie przy ul. Szyszkowej w Warszawie. Naszym marzeniem jest też stworzenie kuchni otwartej, czyli miejsca spotkań architektów i kucharzy przy wspólnym gotowaniu. Planujemy też stworzenie pracowni projektowej, która umożliwi nam tworzenie projektów całych mieszkań – zdradza Agata Jakubek – Oktaba, projektantka.

Dane teleadresowe:
REMEB Sp. z o.o.
ul. Szyszkowa 9b
02-285 Warszawa
tel. +48 22 868 36 23/24

Comments are closed.