Naturalne Aromaty

Możliwość komentowania Naturalne Aromaty została wyłączona Kosmetyki, Medycyna, New

Historia aromaterapii sięga dawnych czasów. Już w 3000 roku p.n.e. Egipcjanie używali substancji aromatycznych do wytwarzania perfum, balsamowania zwłok czy produkcji leków. Dziś w wyciągach z kwiatów, liści, nasion i drewna różnych roślin naukowcy odkryli różne związki chemiczne: estry, aldehydy, alkohole, fenole i tlenki.

Podczas wdychania substancje te docierając do naszego mózgu zaczynają działać szczególnie na nasz układ limbiczny, który odpowiada m.in. za takie emocje jak strach czy uczucie przyjemności. Leczenie zapachem możemy uskuteczniać, zanurzając się np. w wonnej kąpieli lub przebywając w pomieszczeniach pachnących olejkami.

Najbardziej popularną metodą stosowania olejków są jednak kąpiele. Możemy też skorzystać z masażu, inhalacji lub nawet skropić nadgarstek kilkoma kroplami ojejku lawendy, drzewa herbacianego albo róży. Każdy z olejków posiada swoje unikalne właściwości.

Olejkiem możemy uśmierzyć także ból głowy. W tym celu należy rozcieńczyć 4-5 kropli olejku w litrze wody i stosować w formie okładów.

Oleje także mają właściwości upiększające. Pomimo coraz większej wiedzy na temat działania olejków aromaterapeutycznych, ciągle stosujemy je z przymrużeniem oka, a potrafią być wysoce skuteczne jak lekarstwa z apteki. Udowodniono bowiem, że olejki eteryczne pomagają koić nerwy, działają uspokajająco, antybakteryjnie, antywirusowo, przeciwgrzybiczo i przyspieszają gojenie się ran oraz uśmierzają ból głowy.

Przynoszą też ulgę przy kaszlu i katarze oraz przy kobiecych dolegliwościach. Mogą być jednak niebezpieczne! Niektórych olejków nie zaleca się astmatykom, kobietom w ciąży oraz dzieciom do 6 roku życia.

I tak na bóle głowy, migreny – olejek lawendowy, miętowy, eukaliptusowy, grejpfrutowy, 
bóle reumatyczne, artretyzm – sosnowy, eukaliptusowy, goździkowy, szałwiowy, cynamonowy, rozmarynowy,
na obniżenie odporności organizmu – z drzewa herbacianego, goździkowy, tymiankowy, cytrynowy,
nadpobudliwość, nadciśnienie tętnicze, bezsenność – melisowy, cytrynowy, pomarańczowy, lawendowy, geraniowy, 
obrzęki – lawendowy, rozmarynowy, jałowcowy,
zdenerwowanie – lawendowy, melisowy, pomarańczowy, sandałowy,
oziębłość – ylang-ylang, rozmarynowy, paczulowy,
zaburzenia układu krążenia – rozmarynowy, sosnowy, lawendowy,
niskie ciśnienie tętnicze, nadmierna senność – tymiankowy, eukaliptusowy, szałwiowy, goździkowy, cedrowy, zaburzenia okresu menopauzy – cyprysowy, sandałowy, melisowy, lawendowy, sosnowy.

Nasze olejki eteryczne są w 100% naturalne. Dzięki nim możemy korzystać z dobrodziejstw natury w naszych domach, w pracy czy w samochodzie.

,, NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ DOBRZE JEŚLI NIE CZUJESZ SIĘ DOBRZE,,

Comments are closed.