Malinowe Hotele

Możliwość komentowania Malinowe Hotele została wyłączona Hotele, Rehabilitacja

hotel

Młodszy wygląd, dobre samopoczucie, większa sprawność fizyczna czy lepsza kondycja, to pragnienie wielu z nas. Obecnie przeżywamy renesans  lecznictwa uzdrowiskowego, licznie powstają nowe obiekty SPA i Wellness.
Coraz większym uznaniem cieszą się zabiegi oparte na naturalnych surowcach leczniczych takich jak wody termalne, peloidy, algi 123itp.
Malinowe Hotele**** Medical SPA, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyły system profilaktyki i leczenia oparty na kąpielach w solance siarczkowej, wspomagany przez zabiegi z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, fizykoterapii oraz różnych form masażu.

Zespół składający się z lekarzy oraz rehabilitantów opracowuje dla każdego Gościa indywidualny program leczniczy dostosowany do jego potrzeb. Tworzony jest więc program leczenia konkretnego pacjenta i jego schorzenia.
W Malinowych Hotelach przygotowano specjalną ofertę na pobyty łączące zabiegi lecznicze z edukacją prozdrowotną przygotowaną przez dietetyków, instruktorów fitness oraz terapeutów z zakresu kinezyterapii, którzy potrafią wskazać indywidualne zalecenie do prowadzenia zdrowego trybu życia w rozumieniu zdrowego ciała i zdrowego umysłu.

Ponadto Hotele położone są w miejscowościach uzdrowiskowych, dzięki czemu dodatkowo wykorzystują lecznicze właściwości klimatu, walory przyrodnicze, naturalne zasoby wód mineralnych, które wywierają korzystny wpływ na organizm człowieka.

Pierwszy z Malinowych Hoteli – Malinowy Zdrój powstał w słonecznym uzdrowisku Solec‑Zdroj, drugi – Malinowy Dwór zlokalizowany jest w tzw. Dolinie Młodości w Świeradowie‑Zdroju. Dopełnieniem oferty leczniczej obydwu hoteli są zabiegi kosmetyczne wśród, których można znaleźć: zabiegi pielęgnacyjne, wyszczuplające, odmładzające, stosowane zarówno na ciało, jak i na twarz. Poza tym w ramach każdego pobytu, goście mogą korzystać z atrakcji strefy Wellness, gdzie znajdują się sauny (fińska, ziołowa, parowa), basen rekreacyjny z hydromasażami, jacuzzi zewnętrzne oraz sala ćwiczeń ze sprzętem fitness. W Świeradowie ponadto funkcjonuje pierwsza w Polsce sauna solna. Woda siarczkowa ze źródła „Malina” – jedyna taka na świecie! Stanowi największe bogactwo Malinowych Hoteli pomaga bowiem zregenerować ciało, zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa, poprawia ruchomość stawów.
Ponadto korzystnie wpływa na przemianę materii, wzmacnia odporność organizmu oraz przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej i ogólnego stanu zdrowia. Przy tym wszystkim działa jeszcze jako naturalny peeling…

A teraz fakty, które stały się podstawą do ww. zalet. Otóż woda ze źródła Malina to silnie 234mineralizowana chlorkowo‑sodowa solanka siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o niezwykle wysokiej zawartości związków siarki (bo aż ok. 800 mg na litr). Ciekawostką jest fakt, że do kąpieli leczniczych dopuszcza się stężenie nie większe niż 150 mg/l. Siła oddziaływania zabiegów balneologicznych (czyli np. kąpieli siarczkowych) zależy od stężenia czynnych związków.

Zatem im większe stężenie, tym większa przyswajalność związków leczniczych, a co za tym idzie lepsze efekty terapeutyczne w kuracji uzdrowiskowej. Kąpiele w wodzie siarczkowej działają dwukierunkowo, po pierwsze miejscowo na skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i sprężysta, hamuje przewlekłe procesy chorobowe oraz stymuluje naskórek do szybszej regeneracji.

Drugie działanie to efekt ogólnoustrojowy. Jest on wynikiem wchłaniania związków siarki przez skórę. Po przeniknięciu przez warstwy skóry siarkowodór tworzy wielosiarczki, będące fizjologicznym składnikiem tkanki łącznej i substratem do syntezy kwasu basenchondroityno‑siarkowego (składnika chrząstek stawowych) oraz aminokwasów.

Kąpiele siarczkowe wykazują również działanie przeciwzapalne poprzez uczestniczenie w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem klinicznym jest zmniejszenie dolegliwości bólowych wywodzących się z układu ruchu, zmniejszanie się obrzęków, wzrost elastyczności mięśni i poprawa ruchomości stawów.

Kąpiel siarczkowa korzystnie oddziałuje na organizm także w chorobach przemiany materii (obniżając poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy). Jednak jak każde leczenie bodźcowe wymaga ono zastosowania serii zabiegów, dlatego też zalecane są pobyty minimum 8‑dniowe.
Pakiety lecznicze (kuracyjny i uzdrowiskowy) charakteryzują się dużą ilością zabiegów wykonywanych we wszystkie dni tygodnia. Zabiegi ordynowane są przez lekarza specjalistę, który po wcześniejszej konsultacji tworzy indywidualny program leczenia danego schorzenia dla określonego pacjenta.

Zaletą pakietów jest również możliwość połączenia własnych preferencji dotyczących wykonywanych zabiegów z tymi zaleconymi przez lekarza. Woda siarczkowa wspomaga leczenie następujących schorzeń:345
• Choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa
• Zespołu bólowego kręgosłupa (rwy kulszowej)
• Dyskopatii
• Reumatoidalnego zapalenia stawów
• Łuszczycowego zapalenia stawów
• Zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
• Fibromialgii
• Osteoporozy
• Atopowego zapalenia skóry
• Dny moczanowej
• Stanów po złamaniach, zwichnięciach i kontuzjach sportowych
• Zespołu bolesnego barku, łokcia tenisisty i innych entezopatie
• Następstwa udarów mózgowych
• Stwardnienia rozsianego
• Łuszczycy
• Łojotokowego zapalenia skóry
• Zaburzenia krążenia obwodowego
• Powikłania cukrzycy: angiopatie i neuropatie

Lecznicza woda siarczkowa znalazła również zastosowanie w kuracjach kosmetycznych. Balneokosmetyki Malinowy Zdrój to kosmetyki pielęgnacyjne oparte na bazie naturalnych saunaleczniczych surowców uzdrowiskowych, głównie na wodzie siarczkowej ze źródła „Malina”. Wysoka aktywność biologiczna wody siarczkowej przyspiesza odnowę i regenerację skóry oraz zwiększa wchłanianie pozostałych składników aktywnych.
Balneokosmetyki to 3 specjalistyczne linie kosmetyków: linia do ciała, włosów i linia do twarzy.
Więcej informacji na stronie: www.balneokosmetyki.pl

Całkiem niedawno powstała również nowa seria Balneokosmetyki Wellness&SPA o zapachu leśnych malin i jeżyn. Zastosowano w niej EKO Formułę, co oznacza, że w składzie kosmetyków nie ma: parabenów, sles, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej. Skuteczności zabiegów i usług świadczonych przez Malinowe Hotele zaufało już ponad 60 000 osób, z których co szósta posiada już kartę stałego Gościa (złotą lub srebrną) programu Malinowy Raj.
Ponadto wprowadzono system zarządzania jakością ISO 9001:2008, a hotele otrzymują liczne nagrody i certyfikaty potwierdzające europejską jakość świadczonych usług, wśród nich tytuł Najlepszego w Polsce Hotelu Medical SPA oraz Resort SPA w konkursie SPA Prestige Awards, a także niemiecki certyfikat Medical Wellness.

NAJLEPSZY Resort SPA w Polsce
Malinowy Dwór Hotel **** Medical SPA
Świeradów-Zdrój, tel. +48 75 738 10 00
woj. dolnośląskie

NAJLEPSZE Medical SPA w Polsce
Malinowy Zdrój Hotel **** Medical SPA
Solec-Zdrój, tel. +48 41 310 40 00
woj. świętokrzyskie

www.malinowehotele.pl

Comments are closed.