LIQC Dermocosmetics od Liqpharm

Możliwość komentowania LIQC Dermocosmetics od Liqpharm została wyłączona Kosmetyki, New

Back to basics – powrót do podstaw pielęgnacji z polską gamą LIQC Dermocosmetics od Liqpharm.

Prasa roi się od doniesień na temat szkodliwości kosmetyków, z drugiej strony firmy kosmetyczne przekonują o konieczności używania kremów i roli nawilżania. Łatwo się w tym wszystkim zgubić i utknąć na amen przy półce pełnej prześlicznych kartoników, słoiczków i buteleczek. Jak wybrać kosmetyk dla siebie, by osiągnąć maksymalne korzyści i nie zaszkodzić skórze ?

Na początku warto pamiętać, że o ile, na opakowaniu produktu, producent może obiecywać na przykład, że jego krem działa jak laser, czy botoks, to ma też obowiązek umieścić wykaz wszystkich zastosowanych przez siebie składników i tutaj możemy go zdemaskować.

INCI czyli International Nomenclature of Cosmetics Ingredient, musi się znajdować na każdym kartoniku i jest to lista użytych w danym produkcie kosmetycznym substancji. Składniki podawane są malejąco, czyli te, których jest najwięcej znajdują się na początku. Na końcu znajdziemy zazwyczaj konserwanty i kompozycję zapachową.

Substancje, które stanowią bazę produktu znajdują się na początku składu i tworzą największą część kosmetyku. Jest to głównie woda, alkohole lub tłuszcze. W idealnym produkcie, zaraz po bazie, powinny się znajdować składniki czynne, bo to właśnie one sprawiają, że kosmetyk działa i wykazuje właściwości aktywne. Zajdziemy wśród nich witaminy, lipidy, substancje nawilżające, wyciągi roślinne, kwasy, peptydy, przeciwutleniacze. Oprócz związków bazowych i aktywnych każdy kosmetyk zawiera też składniki pomocnicze i to właśnie wśród nich jest najwięcej związków szkodliwych. Niektóre z nich są potrzebne, jak konserwanty, które zapewniają bezpieczeństwo stosowania, ale większość to zbędny balast – barwniki, kompozycja zapachowa, polepszacze i związki konsystencjotwórcze. To one często sprawiają, że kosmetyk pięknie się prezentuje i potrafi zachwycić już od pierwszej aplikacji.

Nasza skóra jednak, nie specjalnie lubi te wszystkie cudowne zapachy i kolory. Prawda jest taka, że nie tylko nie są one skórze do niczego potrzebne, a często nawet osłabiają jej właściwości ochronne, działają alergizująco i wysuszają. Dodatkowo substancje te mogą zaburzać przenikanie związków aktywnych i blokować ich działanie.

Nazewnictwo INCI to bardzo przydatne narzędzie, trudno jednak wymagać od każdego użytkownika kosmetyków, by posiadł całą łączącą się z nim wiedzę. Jest jednak kilka prostych zasad, które można przyswoić bez doktoratu z chemii, a które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru:

  1. Krótkie składy max 10 składników dają większą gwarancję, że kosmetyk nie jest nafaszerowany niepotrzebnymi polepszaczami.
  2. Substancje aktywne wysoko w składzie, najlepiej zaraz po substancjach bazowych- taki kosmetyk na pewno spełni obietnice producenta. Jeśli kwasy, peptydy, czy witaminy znajdziemy na szarym końcu listy INCI, jeszcze za konserwantami i perfum/fragrance, nie maja prawa zadziałać, bo jest ich po prostu zbyt mało.
  3. Unikanie produktów mocno barwionych i silnie pachnących. Konserwanty, barwniki oraz związki zapachowe powinny się znajdować na samym końcu składu. Najlepiej wybrać kosmetyk o krótszym terminie przydatności i bez zapachu.

W odpowiedzi na powyższe punkty Polska firma kosmetyczna Liqpharm wraca do podstaw i wprowadza na rynek apteczny gamę LIQC Dermocosmetics o minimalistycznym składzie i maksymalnej sile działania.

Mgr farm. Wojciech Sawczuk: „Pamiętamy o podstawowych zasadach fizjologii skóry i staramy się przestrzegać reguły by „wszystko było tak proste jak to tylko możliwe, ale nie prostsze”. Stawiamy na moc sprawdzonych kwasów i witamin. W odpowiednio wysokich stężeniach pozwalają zauważyć efekty już w pierwszych tygodniach stosowania. Redukcja przebarwień, pobudzenie syntezy kolagenu, spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa nawilżenia czy przywrócenie blasku skóry to zadania specjalne, do których jednak nie potrzebujemy najnowocześniejszych odkryć i egzotycznych składników. Siła witamin C i E, kwasu hialuronowego czy kwasu glikolowego jest nieoceniona.”

W gamie LIQC Dermocosmetics odnajdziemy cztery produkty, z których każdy posiada nie więcej niż 9 składników:

LIQ CC Serum Light 15% Vitamin C Boost oraz

LIQ CC Serum Rich 15% Vitamin C BOOST,

odpowiednio dla skóry normalnej i mieszanej (lekka wersja) oraz suchej (wersja bogata). Serum LIQ CC dzięki wysokim stężeniom aktywnych składników redukuje proces starzenia skóry oraz chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. 15% witamina C zapewnia szybkie pobudzenie syntezy kolagenu, skutecznie neutralizuje wpływ wolnych rodników i wyrównuje koloryt skóry. Dodatkowo aktywność czystej formy kwasu L-askorbinowego potęgowana jest przez odpowiednio dobrane stężenia tokoferolu i magnezu, które jednocześnie działają ochronnie, regenerująco oraz odżywczo.
Dzień po dniu skóra odzyskuje utracony komfort, blask i witalność.

Korzyści
ochrona antyoksydacyjna
pobudzenie syntezy kolagenu
działanie przeciwzmarszczkowy
redukcja przebarwień
blask i witalność

Dzięki zastosowaniu niezjonizowanej, aktywnej formy kwasu L-askorbinowego serum LIQ CC Light i Rich można stosować 365 dni w roku, zarówno przed, jak i po ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Niskie pH dermokosmetyków ułatwia przenikanie witaminy C do głębokich warstw skóry oraz wpływa wyjątkowo korzystnie na jej fizjologiczną barierę ochronną.
LIQ CG Serum Night Glycolic PEEL – serum wygładzające – PEELING
Serum nocne LIQ CG stawia sobie za cel wielopoziomową odnowę skóry dzięki odpowiednio dobranym stężeniom kwasów. Podwyższona skuteczność głębokiego złuszczania kwasem glikolowym w niskim pH przy zachowaniu optymalnego nawilżenia kwasem hialuronowym zapewnia skórze komfort oraz redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień, a dodatek składników odżywczych oraz drenujących potęguje nocną odnowę.
Skóra ponownie zregenerowana, nawilżona i wygładzona.

Korzyści
przyspieszenie odnowy komórkowej
pobudzenie syntezy kolagenu
program głębokiego złuszczania
redukcja przebarwień
redukcja blizn i niedoskonałości

LIQ Ce Serum Night 15% Vitamin E MASK – dwufazowa maska regenerująco-odżywcza
Serum-maska LIQ Ce stosowane regularnie na noc odżywia, regeneruje i zapewnia skórze odwodnionej komfort i właściwe funkcjonowanie. Wysokie stężenie witaminy E (15%) nie tylko ogranicza i spowalnia proces starzenia się skóry, poprzez wychwyt wolnych rodników, ale również poprawia widocznie jej elastyczność i napięcie. Dodatek kwasu hialuronowego i ksylitolu zapewnia długotrwałe nawilżenie i wygładzenie.
Skóra po nocy pozostaje doskonale nawilżona, gładka, a podrażnienia złagodzone.

Korzyści
optymalne odżywienie i nawilżenie
poprawa elastyczności i jędrności
wygładzenie skóry
łagodzenie podrażnień
ochrona antyoksydacyjna

mgr farm. Wojciech Sawczuk: „Aktualnie gama LIQC Dermocosmetics dostępna jest wyłącznie w aptekach. Jako dermokosmetyki „do zadań specjalnych” wymagają nie tylko odpowiedniego przechowywania, ale często też wiedzy dermokonsultanata, który wyjaśni działanie głównych substancji aktywnych, istotę niskiego pH dermokosmetyku oraz pomoże ustawić schemat pielęgnacji dziennej. Wraz z przekazywana wiedzą i wzrastającą świadomością konsumentów, nasze produkty postrzegane są jako „działające”. Szczerze przyznam, że przynosi nam to największą satysfakcję.”

Back to basics – wróć do podstaw pielęgnacji z LIQC Dermocsmetics od Liqpharm

Liqpharm to młoda, polska firma kosmetyczna założona w 2014 roku. Dzięki przyjęciu farmaceutycznych standardów, na rynek apteczny trafiają produkty, których głównymi założeniami są wysokie stężenia substancji aktywnych, przemyślane składy i naukowe podejście do receptury. Wykorzystanie dostępnej wiedzy dermatologicznej i farmaceutycznej pozwoliło na uzyskanie, efektywnej w działaniu przeciwstarzeniowym, gamy dermokosmetyków LIQC.

Liqpharm Wojciech Sawczuk
ul. Emanuela Ringelbluma 2/1
01-410 Warszawa

Więcej info na:

www.liqpharm.pl

Comments are closed.