IDŹCZAK-MEBLE – ta polska marka podbija cały świat

Możliwość komentowania IDŹCZAK-MEBLE – ta polska marka podbija cały świat została wyłączona Architektura, Design, New

 

Kiedy blisko 30 lat temu w Łęce Opatowskiej powstała firma IDŹCZAK-MEBLE nikt nie spodziewał się, że kiedyś ich produkty zdobędą sympatię Kanadyjczyków czy Francuzów, nie wspominając o tym, że szturmem zdobędą polski rynek.

Początkowo firma liczyła kilku pracowników i specjalizowała się w meblach pokojowych. Dzięki determinacji, wytrwałości i dobremu zarządzaniu dziś IDŹCZAK-MEBLE to prawdziwa potęga w swojej branży.

– Obecnie nasza fabryka ma około 25 tys. m2 powierzchni, dysponujemy też 30 busami oraz 15 samochodami ciężarowymi. Pracuje dla nas około 200 osób – mówi Roman Idźczak, właściciel firmy.

O sile marki IDŹCZAK-MEBLE świadczy też powiększająca się gama proponowanego asortymentu, która aktualnie obejmuje meble przeznaczone do salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziennego, pokoju młodzieżowego oraz szafy i zestawy wypoczynkowe.

„Klienci są dla nas inspiracją”

W tej firmie każdy, kto właśnie urządza swoje mieszkanie znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy jest to nastolatek, któremu marzy się kolorowy regał, czy młode małżeństwo, które urządzanie nowego lokum zaczyna od zakupu wielkiego, wygodnego łoża.

– Owszem, śledzimy trendy na targach w Mediolanie czy Kolonii, ale przede wszystkim słuchamy naszych Klientów i staramy się sprostać ich wymaganiom, preferencjom i gustom. Wszystkie elementy składające się na dany mebel – czy to dekor, czy uchwyt, wykorzystane ozdobniki, kształt bryły czy rodzaj i kolor tkaniny są odrębnymi jednostkami, które dopiero przy połączeniu dają niesamowity, niepowtarzalny efekt – podkreśla Roman Idźczak.

Zagraniczne zlecenia

Meble IDŹCZAK można spotkać w domach w Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, w Czechach, Słowacji, Grecji czy Hiszpanii. Mimo takich osiągnięć właściciele ciągle mają apetyt na więcej. Dlatego ich meble prezentowane są zarówno na Międzynarodowych Targach w Poznaniu, ale i w Wielkiej Brytanii a nawet Turcji. Firma IDŹCZAK-MEBLE jest w czołówce polskich producentów mebli jeśli chodzi o sprzedaż internetową, co zapewne bardzo pomaga w rozszerzaniu ich działalności o inne kraje. To przedsiębiorstwo charakteryzuje też ogromna dbałość o indywidualne potrzeby klienta. Z tego powodu dla zagranicznych kontrahentów często przygotowują zróżnicowane modele, tak by dostosować je do ich preferencji.

– Ostatni nasz projekt miał na celu stworzenie funkcjonalnych mebli do ponad dwóch tysięcy pokoi w domach studenckich w Kanadzie. Należało wybrać odpowiedni rodzaj płyty, komponentów, zaprojektować meble – proste, ładne i wytrzymałe. Przygotowaliśmy prototypy, opracowaliśmy schemat montażu, a klient był zachwycony wykonaniem – mówi Roman Idźczak.

Wysoka jakość

W tworzeniu mebli, tak jak w gotowaniu, podstawą sukcesu są składniki. Z mocy tej zasady doskonale zdają sobie sprawę osoby odpowiedzialne za wykreowanie i produkcję mebli marki IDŹCZAK. Dlatego na ich asortyment składają się modele wykonywane z płyty laminowanej od najlepszych dostawców. Do produkcji wykorzystują płyty w różnych dostępnych kolorach jak i grubościach, aby uatrakcyjnić i wyróżnić każdy model. Korzystają z najnowocześniejszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, aby meble były praktyczne, ale i dobrze wykonane.

– Do mebli tapicerowanych wykorzystujemy materiały wysokiej jakości, w przyciągających wzrok ciekawych wzorach, fakturach i stylach. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do coraz to większej grupy odbiorców. Do produkcji wykorzystujemy wiele zaawansowanych technologii, w tym jeden z najbardziej nowoczesnych parków maszynowych w Polsce. Współpracujemy z uznanymi dostawcami surowców, szukamy nowatorskich rozwiązań, a uczestnicząc w targach i wystawach, podążamy za najnowszymi trendami. Te elementy gwarantują wysoką jakość naszych mebli oraz design odpowiadający gustom naszych klientów – wskazuje Roman Idźczak, właściciel firmy.

Działalność charytatywna

Firma IDŹCZAK-MEBLE chętnie też angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera zarówno osoby indywidualne, lokalne drużyny piłkarskie, jak i ogólnopolskie organizacje np. fundację Kuby Błaszczykowskiego – Ludzki gest, której firma podarowała m.in. zestawy mebli. Piłka nożna jest szczególnie bliską dyscypliną sportową firmy IDŹCZAK – dlatego na swojego ambasadora wybrała właśnie światowej sławy piłkarza – Łukasz Piszczka.

Plany rozwoju

Choć w 1989 r. kiedy firma IDŹCZAK powstawała nikt nie spodziewał się tak spektakularnego sukcesu, to z pewnością apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Właściciel nie zamierza spocząć na laurach i już planuje dużą rozbudowę firmy:

– Chcemy rozszerzyć hale produkcyjne i magazynowe, a także wdrożyć nowe systemy usprawniające zarówno proces produkcyjny jak i obsługę klientów.

Cały czas zamierzamy też podążać za gustami naszych odbiorców, bo to właśnie oni są motorem napędowym tej firmy – dodaje.

Comments are closed.