HOKA ONE ONE – producent specjalistycznych butów biegowych

Możliwość komentowania HOKA ONE ONE – producent specjalistycznych butów biegowych została wyłączona Buty, Fitness, New

HOKA ONE ONE – popularny zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. Swoją popularność zawdzięczają nietypowej budowie, związanej z zastosowaniem niezwykle grubej i wysokiej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień ich amortyzacji. Brand powstał we Francji w 2009 roku i szybko zdobył uznanie wśród specjalistów i biegaczy – amatorów. Spowodowało to jego przejęcie przez amerykański koncern Deckers Outdoor Corporation, właściciela m.in. Tevy. Do Polski Hoka One zawitała wiosną 2016 roku, i od tego czasu sukcesywnie pojawia się w kolejnych specjalistycznych sklepach dla biegaczy.

CLIFTON 3 to flagowy, uniwersalny model butów biegowych Hoka One One i następca wielokrotnie nagradzanych, wcześniejszych wersji. Choć dedykowany jest on bieganiu po asfalcie i utwardzonych powierzchniach, ceniony jest ze względu na swoją wszechstronność. Z jednej strony sprawdzi się na dłuższych dystansach, z drugiej jego lekkość i dynamika sprawiają, iż chętnie korzystają z niego sprinterzy.

Cholewka typu SpeedFrame charakteryzuje się tu niemal symetrycznym profilem z bezszwową konstrukcją, o dużym stopniu stabilizacji. Śródpodeszwa Meta-Rocker została zaprojektowana z niewielką różnicą między kołyską pięty i palców, wraz z zagłębieniem na piętę, co wymusza poprawne stawianie stopy.

Ciśnieniowo formowana pianka EVA zapewnia jej znakomitą amortyzację, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi buta. Kluczowym elementem jest wytrzymała podeszwa zewnętrzna, w której specjalnie zaprojektowany bieżnik gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża – również w niekomfortowych warunkach atmosferycznych. Model dostępny jest zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim, łącznie w kilkunastu wersjach kolorystycznych, w tym kilku premierowych w kontekście sezonu wiosna & lato’ 2017. Waga pary: 562 g (rozmiar 42 2/3).

Więcej informacji na stronie:

http://www.hokaoneone.eu.

Comments are closed.