Drukowanie zdjęć w trzech krokach

Możliwość komentowania Drukowanie zdjęć w trzech krokach została wyłączona New

Jedni już dawno zapomnieli o zimowym odpoczynku, inni właśnie go kończą. Ostatni turnus ferii dobiega końca. Pozostały tylko siniaki po nauce jazdy na nartach i wspomnienia, zapisane w pamięci telefonu i dysku. Choć tradycyjne albumy mają w sobie większą wartość sentymentalną, mało kto już decyduje się na ich tworzenie. Zbyt pracochłonne? 

To szybsze i  prostsze niż się wydaje!

Przygotuj zdjęcia.

W Internecie jest wiele darmowych programów do edycji zdjęć. Niektórych nie trzeba nawet pobierać. Wszystkich zmian można dokonać online. Należy jednak pamiętać, że kolory na wydrukowanym zdjęciu mogą odbiegać od tych, widocznych na ekranie komputera. Różnica wynika ze specyfikacji ustawień wszystkich popularnych monitorów.

Przygotuj sprzęt.

Do drukowania zdjęć najlepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. Tylko laserówki z wysokiej półki cenowej będą w stanie wydrukować zdjęcia dobrej jakości. Istotny jest wybór papieru do drukowania fotografii (tradycyjny zdecydowanie się nie sprawdzi). Zdjęcia do albumów najlepiej drukować na papierze błyszczącym. Zapewni on żywe i ostre kolory, a dzięki folii, nie będzie zbierał odcisków palców. Zdjęcia do ramek lepiej wyglądają na papierze matowym, jednak wiele drukarek drukuje na nim kiepskiej jakości zdjęcia. Istotna jest również gramatura papieru. Powinna mieścić się w przedziale od 170 do 370 g/m2. Przed wydrukowaniem należy zaznaczyć rodzaj papieru w preferencjach drukowania oraz sprawdzić poziom tuszu w drukarce. Podczas drukowania zdjęć drukarka zużywa więcej tuszu niż podczas standardowego wydruku. Niski poziom tuszu sprawi, że drukarka automatycznie wypełni braki innymi kolorami, co znacząco wpłynie na efekt końcowy – zdradza Ewelina Gorbacz, z firmy DrTusz.pl. Wymieniając tusz w drukarce, nie jest konieczne stosowanie oryginalnych wkładów. Zamienniki nie obniżają jakości wydruku i nie niszczą drukarki, a  pozwalają oszczędzić nawet 80% kosztów.

Drukuj.

Każde zdjęcie drukuj pojedynczo. Nie spiesz się, po wydrukowaniu odczekaj 10 minut, aby odparował tusz. Przydatnym, ale nie niezbędnym, gadżetem są rękawice niepylące, dzięki którym unikniesz nieestetycznych zabrudzeń.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Fediów,
PR Assistant
magdalena.f@bravebrain.pl
tel. +48 (12) 252 75 00


Comments are closed.