Dobre konopie?

Możliwość komentowania Dobre konopie? została wyłączona Kosmetyki

Kosmetyki, słodycze czy olej do konserwacji drewna – wszystko to można pozyskać z konopi siewnych. Działająca w Polsce firma Hemp Center Sp z o.o.  jest zaangażowana w badania, rozwój, produkcję i sprzedaż towarów powstałych z tej rośliny. Część społeczeństwa coraz chętniej sięga po produkty z tej grupy, inni wciąż podchodzą do konopi z ostrożnością, zapominając, że o ich dobroczynnych właściwościach pisali już Sienkiewicz i Mickiewicz. Więcej o konopiach dowiedzą się Państwo z rozmowy magazynu ELITY z Tomaszem Leszczyńskim z firmy Hemp Center Sp z o.o. .

ELITY: Czy nie obawiają się Państwo posądzenia o propagowanie narkomanii? Dla wielu słowo „konopie” automatycznie oznacza narkotyki?

Tomasz Leszczyński: Tak dzieje się w przypadku kompletnych ignorantów, pracujących w wielkich serwisach społecznościowych czy w przedsiębiorstwach z branży internetowej, którzy nie potrafią poświęcić kilku minut na zapoznanie się z tematem. Zdecydowana większość osób, z którą spotykamy się na eventach wie, że konopie mają szerokie zastosowanie, o którym pisano już w „Panu Tadeuszu” lub trylogii Henryka Sienkiewicza. Wiele osób zna liny konopne, które są jednymi z najmocniejszych w swoim rodzaju, a w 99 proc. polskich domów do uszczelniania służą tzw. pakuły, czyli włókna konopi siewnej.

ELITY: Skąd pomysł na założenie tak kontrowersyjnego biznesu w Polsce?

TL: Uprawa konopi siewnych jest bardzo popularna za granicą i co ciekawe często dotowana z funduszy Unii Europejskiej. Kiedy ja i moi znajomi dowiedzieliśmy się o właściwościach tej rośliny, zaczęliśmy na ten temat czytać, zdobywać wiedzę, testować na sobie, potem na naszych najbliższych i ku naszemu zdziwieniu wszystko zadziałało zgodnie z tym, co opisywane jest w różnych publikacjach. Dla nas to był prawdziwy szok. Wiedzieliśmy, że mamy do dyspozycji coś, co można nazwać „cudem natury”.

ELITY: W jakim wieku są Państwa klienci?

TL: I tu Panią zaskoczę, ponieważ nasi klienci to zarówno osoby starsze jak i młodzież. Różnią się jedynie ich gusta. Osoby starsze często wybierają nasiona i maści ze względu na ich dobroczynne działanie oraz olej, który często jest nazywany przez naszych klientów smakiem dzieciństwa. Osoby w wieku „produkcyjnym” również sięgają po nasiona i olej, ale przede wszystkim kremy i olejki CBD. Muszę przyznać, że ta grupa osób jest w pełni świadoma leczniczych właściwości konopi siewnej. Z kolei młodzież najchętniej kupuje nasze słodycze i napoje.

ELITY: Gdzie można kupić oferowane przez Państwa produkty?

TL: Przede wszystkim poprzez nasz internetowy sklep www.konopieizdrowie.pl. Oprócz tego pojawiamy się na wielu eventach promujących zdrowy styl życia. Co ciekawe, coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością zastępuje chińskie produkty z konopi naszymi. Takie sklepy można spotkać w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i wielu mniejszych miastach. Warto dodać, że ekologiczne produkty pochodzenia chińskiego zwykle są niedosuszone, w efekcie ta sama objętość waży dużo mniej. Ponadto produkty te często są gorzkie w smaku, a co za tym idzie jedzenie nasion lub spożywanie oleju to prawdziwa męczarnia. Hemp Center Sp z o.o. bardzo dba o jakość oferowanych produktów. Każda partia towaru jest kontrolowana laboratoryjnie, stąd mamy pewność, że w naszym sklepie nie ma towarów nieświeżych, gorzkich lub o niepewnych właściwościach.

ELITY: Co wyjątkowego mają w sobie konopie?

TL: To temat na osobny artykuł <śmiech>. W skrócie – pomagają w ogromnej liczbie schorzeń takich jak: padaczka, stwardnienie rozsiane, miażdżyca, stany lękowe, bóle migrenowe, borelioza. Niewiele osób wie o tym, że konopie produkują praktycznie całkowicie wchłanialne białko. Ich wyjątkowość polega również na dobrej współpracy z układem endocannabinoidowym, który występuje u każdego ssaka. Konopie, jako jedyna roślina dostarczają bezcennych cannabinoidów, które współpracują z receptorami CB1 i CB2 w naszym ciele, hamując bardzo wiele niepożądanych zmian w naszych organizmach, poczynając od wspomnianej: padaczki, poprzez zmiany nowotworowe, a kończąc na regeneracji mózgu.

ELITY: W Państwa asortymencie są m.in. „Zioła z konopi włóknistych”. Jakie mają one zastosowanie?

TL: Napar z tego zioła jest zbawienny. W czasie targów zdrowej żywności – wiele osób przychodzi do stoiska, aby podziękować nam za jego właściwości. Nasi klienci zapewniają, że dzięki niemu mogą spokojnie zasnąć i zdecydowanie lepiej trawią posiłki.

ELITY: Do kupienia na dobrekonopie.pl jest sporo artykułów spożywczych: herbatki konopne, czekolady czy makaron. Ciekawi mnie, czy gotuje Pan korzystając z tych smakołyków?

TL: Oczywiście. Podstawą mojej diety są łuskane nasiona konopi. Mało tego, uwielbia je moja siedmioletnia córka. Ponadto często stosuję olej konopny i ze smakiem zajadam nasze słodycze. Po wysiłku fizycznym zawsze wypijam herbatę, która po osłodzeniu jednym z naszych syropów nie tylko odpręża, ale i genialnie smakuje.

ELITY: Mają Państwo w ofercie mnóstwo produktów wegańskich. Podobno to hit?

TL: Zgadza się, w przypadku wegan hitem jest proteina, którą można nazwać „mięsem w proszku”. Oprócz tego weganie robią rewelacyjne mleko z naszych nasion, a jeśli zmiksują je z odrobiną oleju konopnego, to uzyskują dobre w smaku „masło”. Nasza oferta jest dla nich prawdziwym wybawieniem.

ELITY: Czy planują Państwo poszerzyć swoją ofertę?

TL: Owszem. Cały czas staramy się o nowości, dlatego ostatnio wprowadziliśmy do sprzedaży książki, które uczynią naszych klientów bardziej świadomymi i przybliżą, a może raczej przywrócą wiedzę o konopi.

KONTAKT:
Hemp Center Sp z o.o.

www.konopieizdrowie.pl

Comments are closed.