Clochee – powrót do natury

Comments (1) Kosmetyki

Naturalne kosmetyki są nie tylko skuteczne, ale też przyjemne w używaniu i o ile zdrowsze!

„Pachniesz jak piernik, mógłbym Cię schrupać… „ lub „Cynamonowy władca zmysłów” – to niewielki fragment opisów i opinii blogerek, które odkryły produkty Clochee simply organic – polskiej marki kosmetyków naturalnych. Co w nich jest takiego wyjątkowego że pokochały je Polki? Zapytaliśmy o to twórczynie marki Darię Prochenkę i Justynę Szuszkiewicz.

40_clochee

Co wyróżnia markę Clochee na tle innych kosmetyków eko? 

Podchodzimy do tematu ekologii bardzo poważnie i oprócz surowców, które są naturalne korzystamy także z ekologicznych opakowań. Słoik z naszym peelingiem ma dodatek d2w, który sprawia, że opakowanie wyrzucone na śmietnik w ciągu kilku lat rozłoży się pod wpływem tlenu. Zwykły plastik rozkłada się setki lat. Inne nasze opakowania są z materiałów po recyklingu lub nadają się do recyklingu. Nie pakujemy też kosmetyki w zbędne kartonowe pudełka, które wyrzuca się od razu po przyjściu do domu. W surowcach stawiamy na pewną prostotę – wybieramy substancje aktywne, które są skuteczne i nie żałujemy jej w kosmetyku. Niektóre marki piszą że w składzie ich kosmetyków jest np. kilka świetnych substancji, ale można je znaleźć w śladowych ilościach. U nas jest ich dużo, ponieważ produkt przede wszystkim ma działać.

Nie obawiają się Panie konkurencji ze strony znanych marek drogeryjnych? 

IMG_4359Konkurencja na rynku kosmetyków jest ogromna, my jednak jesteśmy marką z sektora kosmetyków naturalnych a takich w Polsce nie jest jeszcze bardzo dużo. Mamy nadzieję, że z roku na rok świadomość ekologii i proekologicznych zachowań będzie wśród Polaków coraz większa, a w konsekwencji osoby takie sięgną po Clochee. Staramy się także zwracać uwagę na to, że „powrót do natury” to nie tylko slogan i chwilowa moda. Coraz częściej Polacy szukają towarów zdrowych i wyprodukowanych z poważaniem środowiska naturalnego, zarówno z branży spożywczej, odzieży oraz kosmetyków. Do niedawna jeszcze rozpowszechniona była opinia, że naturalne produkty nie powinny pachnieć i wyglądają zazwyczaj jak szaro‑bure mazie. To nieprawda. Naturalne kosmetyki są nie tylko skuteczne, ale też przyjemne w używaniu i o ile zdrowsze! Dodatkowo pięknie wyglądają na półce w łazience i mogą przepięknie pachnieć.

To co robimy przygotowujemy pod siebie. Jak widać podobne gusta jak my, mają inne Polki.

Opinie i recenzje kosmetyków dotychczas są pozytywne. Co mają w sobie wyjątkowego, że kobiety są nimi zachwycone? 

Clochee_serum_maleKosmetyki są po prostu świetne. Jesteśmy młodymi kobietami, które kochają nowinki kosmetyczne i na co dzień korzystają z kosmetyków dlatego to co robimy przygotowujemy pod siebie. Jak widać podobne gusta jak my mają inne Polki – co nas niezmiernie cieszy. Mamy też takie same problemy tj: cera naczynkowa, sucha skóra. Chcemy także wszystkie opóźnić proces starzenia się i jednocześnie zamienić codzienne czynności kosmetyczne w rytuał i celebrację. Tego dostarcza właśnie Clochee. Nasze kosmetyki nie tylko są w pełni ekologiczne ale też pięknie pachną, elegancko wyglądają i są skuteczne. Jednym z naszych przewodnich haseł jest „Nie mamy nic do ukrycia”. W naszym sklepie internetowym www. clochee.com opisujemy dokładnie surowce. Nawet jeśli ktoś nie zna się na czytaniu etykiet może dowiedzieć się co dokładnie jest składnikiem kremu czy serum. Myślę, że to także przekonuje nasze klientki, że to co robimy jest prawdziwe i robimy to z pasji.

Z czego są Panie najbardziej dumne?

To że udało nam się zaistnieć na rynku w którym dominują duże koncerny. Choć przed nami jeszcze daleka, długa i kręta droga wierzymy, że nasz sklep internetowy będzie prężnie się rozwijał. Do końca roku planujemy wprowadzić jeszcze kilka nowych produktów i systematycznie powiększać naszą linię kosmetyków.

www.clochee.com

One Response to Clochee – powrót do natury

  1. aneta pisze:

    te kosmetyki Clochee wygladaja na ciekawe, plus tez za proekologiczne podejscie